Search
Close this search box.

Cizinec ohrožoval správkyni ubytovny maketou zbraně, policie ho převezla na záchytku

Policejní komisařka Městského ředitelství policie Plzeň zahájila trestní stíhání 27letého cizince, kterého obvinila ze spáchání přečinu nebezpečné vyhrožování. Tohoto jednání se měl muž dopustit na konci měsíce února letošního roku ve večerních hodinách na jedné z plzeňských ubytoven. Od správkyně domu požadoval náhradní klíče od svého pokoje, a to z důvodu jejich ztráty. Klíče měla žena uložené ve skladové místnosti. Po otevření dveří nájemníka šla žena klíče vrátit zpět do skladu. Následně jí muž dostihl a bez jakéhokoliv verbálního projevu jí natlačil na zeď chodby, k hlavě ji přitiskl zbraň, jejíž spoušť několikrát stiskl a tato vydala cvakavé zvuky.

S ohledem na reálný vzhled zbraně měla žena důvodnou obavu o svůj život a ze sevření pachatele se v nestřeženém okamžiku vyprostila, vběhla do otevřených dveří obývaného pokoje nájemníků ubytovny, které za s sebou uzamkla. Přivolaná policejní hlídka obvodního oddělení Plzeň – Skvrňany muže zastihla na chodbě ubytovny se zbraní v ruce. Bezprostředně po příjezdu ho omezila na osobní svobodě. Následně policisté zjistili, že se nejedná o reálnou zbraň, nýbrž o maketu. Policisté muže vyzvali k provedení dechové zkoušky na zjištění požití alkoholu, kterou cizinec odmítl. Odmítl i lékařské vyšetření s následným odběrem krve ve zdravotnickém zařízení.

Policejní hlídka měla důvodné podezření, že je muž pod vlivem alkoholu a odvezla ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. V případě uznání viny hrozí pachateli v pravomocném rozhodnutí až tříletý trest odnětí svobody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient