Cizinec nerespektoval vyhoštění a zákaz řízení, skončil v policejní cele

Podezřelý cizinec i přesto, že mu byl rozsudkem okresního soudu v Českých Budějovicích uložen trest vyhoštění i trest zákaz řízení motorových vozidel, rozhodnutí soudu nerespektoval a v období od 24. května do 10. července 2018 se nejméně ve čtyřech případech neoprávněně zdržoval na území České republiky, kde i řídil. V jednom případě se ubytoval v hotelu v Českých Velenicích. Tam i jinde několikrát řídil Ford Fusion s rakouskou MPZ, několikrát byl policisty stavěn, ale nikdy nereagoval a opakovaně ujel. Byl dvakrát pronásledován suchdolskými policisty až do Rakouska, kde policisté pronásledování ukončili.

Počtvrté však již spadla klec a 10. července byl cizinec policisty kontrolován v Českých Budějovicích a následně i zadržen. Policejní komisař služby kriminální policie a yyšetřování z Jindřichova Hradce vypracoval usnesení o zahájení trestního stíhání, jelikož cizinec svým jednáním naplnil znaky trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Do rozhodnutí kompetentních orgánů bude cizinec pobývat v policejní cele.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.