Search
Close this search box.

Cizinec měl v nákladním autě namontované skryté zařízení ovládající chod tachografu, dostal vysokou pokutu

Kriminalisté územního odboru Bruntál vyšetřují případ, týkající se neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací v souvislosti s namontovaným zařízením ovlivňující činnost tachografu nákladního vozidla.

Dopravní policisté kontrolovali v Horním Benešově jízdní soupravu nákladního vozidla Volvo s návěsem, které řídil 56letý cizinec. Po vyhodnocen dat ze záznamového zařízení tachografu policisté zjistili, že by se mělo ve vozidle nacházet zařízení, kterým řidič neoprávněně zasahuje do správného chodu digitálního tachografu.

Řidič nejprve policistům uváděl, že je porucha na záznamovém zařízení, ale po předložení zjištěných informací se doznal, že vozidlo takovým zařízením disponuje. Nákladní automobil i s plným návěsem dřeva policisté zajistili, řidiče zadrželi a dopravci uložili pokutu 100 tisíc korun. Po zaplacení pokuty byl majiteli vydán návěs se dřevem. Řidič byl následující den obviněn policejním komisařem z přečinu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací.

Je mu kladeno za vinu, že dne 22. 10. 2018 v obci Roudno, místní část Volárna, měl jemu známou kombinací pedálů uvést do provozu skrytě namontované zařízení ovlivňující funkci tachografu nákladního vozidla Volvo. Auto pak měl řídit po lesních cestách a poté na pozemní komunikaci směrem do Horního Benešova. Řidič dále kriminalistům sdělil, že zařízení si nechal namontovat asi před jedním měsícem, ale neví, kde se ve voze nachází. Policisté provedli prohlídku tahače a zajistili zařízení ovlivňující činnost tachografu. Jednalo se o snímač pohybu, plastovou krabičku s konektory a kabeláž. Při aktivaci tohoto zařízení tachograf neevidoval jízdu vozidla, ale zapisoval stav, že vozidlo stojí. Po výslechu byl obviněný propuštěn na svobodu a nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. Nákladní vozidlo bylo následně vydáno majiteli.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient