Číšník, kterého v dubnu brutálně napadli Holanďané, musel znovu na operační sál. Jeho stav se zhoršuje

Další operaci musel včera prodělat číšník, který byl letos v dubnu brutálně napaden v centru Prahy turisty z Nizozemska.

Letošní duben přinesl krásné počasí, které lidi lákalo si posedět na zahrádkách u restaurací. Stejný nápad měli i holandští turisté, kteří se usadili v zahradní restauraci v pražské Vladislavově ulici. Jenže neobjednali si normálně pití jako ostatní hosté, ale začali konzumovat vlastní zásoby. To se samozřejmě nelíbilo personálu, který jim slušnou cestou vysvětlovat, že to je zakázané. V tu chvíli se stalo něco nečekaného. Místo toho, aby Holanďané uposlechli výzvy, vrhli se na jednoho z číšníků a brutálně ho zbili do bezvědomí. Číšník tak skončil v nemocnici s těžkým otřesem mozku a krvácením do mozku. Musel též prodělat operaci oka. Poté mu ještě lékaři dávali dohromady rozbitou čelist.

Přesto se jeho stav nezlepšil, a proto nyní znovu musel na operační sál. „Bohužel se některé věci zhoršily. Jeho stav se nelepší, spíše naopak, a tím pádem se to muselo takhle vyřešit,“ řekl Právu bývalý kriminalista Jiří Brych, který je jeho zmocněncem.

Dva ze sedmi útočníků jsou nadále ve vazbě a budou obviněni pro pokus vraždy, za což jim hrozí deset až osmnáct let vězení. Tři jejich kumpáni dostali podmínku a byli vyhoštění z České republiky. Zbylí dva účastníci potyčky byli zproštěni obžaloby, protože vyšetřovatelé dospěli k závěu, že měli zájem na tom své kolegy spíše krotit, než že by se přidávali k brutálnímu útoku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!