Číšník, kterého v dubnu brutálně napadli Holanďané, musel znovu na operační sál. Jeho stav se zhoršuje

(Aktualizováno před )

Další operaci musel včera prodělat číšník, který byl letos v dubnu brutálně napaden v centru Prahy turisty z Nizozemska.

Letošní duben přinesl krásné počasí, které lidi lákalo si posedět na zahrádkách u restaurací. Stejný nápad měli i holandští turisté, kteří se usadili v zahradní restauraci v pražské Vladislavově ulici. Jenže neobjednali si normálně pití jako ostatní hosté, ale začali konzumovat vlastní zásoby. To se samozřejmě nelíbilo personálu, který jim slušnou cestou vysvětlovat, že to je zakázané. V tu chvíli se stalo něco nečekaného. Místo toho, aby Holanďané uposlechli výzvy, vrhli se na jednoho z číšníků a brutálně ho zbili do bezvědomí. Číšník tak skončil v nemocnici s těžkým otřesem mozku a krvácením do mozku. Musel též prodělat operaci oka. Poté mu ještě lékaři dávali dohromady rozbitou čelist.

Přesto se jeho stav nezlepšil, a proto nyní znovu musel na operační sál. „Bohužel se některé věci zhoršily. Jeho stav se nelepší, spíše naopak, a tím pádem se to muselo takhle vyřešit,“ řekl Právu bývalý kriminalista Jiří Brych, který je jeho zmocněncem.

Dva ze sedmi útočníků jsou nadále ve vazbě a budou obviněni pro pokus vraždy, za což jim hrozí deset až osmnáct let vězení. Tři jejich kumpáni dostali podmínku a byli vyhoštění z České republiky. Zbylí dva účastníci potyčky byli zproštěni obžaloby, protože vyšetřovatelé dospěli k závěu, že měli zájem na tom své kolegy spíše krotit, než že by se přidávali k brutálnímu útoku.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz