Search
Close this search box.

Číšník, kterého v dubnu brutálně napadli Holanďané, musel znovu na operační sál. Jeho stav se zhoršuje

Další operaci musel včera prodělat číšník, který byl letos v dubnu brutálně napaden v centru Prahy turisty z Nizozemska.

Letošní duben přinesl krásné počasí, které lidi lákalo si posedět na zahrádkách u restaurací. Stejný nápad měli i holandští turisté, kteří se usadili v zahradní restauraci v pražské Vladislavově ulici. Jenže neobjednali si normálně pití jako ostatní hosté, ale začali konzumovat vlastní zásoby. To se samozřejmě nelíbilo personálu, který jim slušnou cestou vysvětlovat, že to je zakázané. V tu chvíli se stalo něco nečekaného. Místo toho, aby Holanďané uposlechli výzvy, vrhli se na jednoho z číšníků a brutálně ho zbili do bezvědomí. Číšník tak skončil v nemocnici s těžkým otřesem mozku a krvácením do mozku. Musel též prodělat operaci oka. Poté mu ještě lékaři dávali dohromady rozbitou čelist.

Přesto se jeho stav nezlepšil, a proto nyní znovu musel na operační sál. „Bohužel se některé věci zhoršily. Jeho stav se nelepší, spíše naopak, a tím pádem se to muselo takhle vyřešit,“ řekl Právu bývalý kriminalista Jiří Brych, který je jeho zmocněncem.

Dva ze sedmi útočníků jsou nadále ve vazbě a budou obviněni pro pokus vraždy, za což jim hrozí deset až osmnáct let vězení. Tři jejich kumpáni dostali podmínku a byli vyhoštění z České republiky. Zbylí dva účastníci potyčky byli zproštěni obžaloby, protože vyšetřovatelé dospěli k závěu, že měli zájem na tom své kolegy spíše krotit, než že by se přidávali k brutálnímu útoku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient