Search
Close this search box.

Čiměř získala druhé místo v soutěži Vesnice roku 2018

Vítězem a držitelem Zelené stuhy České republiky 2018 se stala obec Ostopovice v Jihomoravském kraji. Ocenění získala za příkladný, plánovitý a velkorysý přístup k vytváření veřejného prostoru, vysoký standard péče o zeleň a životní prostředí a ochranu a rozvíjení přírodních i kulturních hodnot krajiny. Na druhém místě se umístila obec Číměř v Kraji Vysočina a na třetím místě obec Blatno v Ústeckém kraji. Obce oceněné Zelenou stuhou v krajských kolech soutěže Vesnice roku 2018 mohou v souvislosti s oceněním čerpat dotaci až do výše 500 000 korun, vítězná obec až 1 000 000 korun.

Zelená stuha pro Vesnice roku

Zelená stuha se hodnotí a uděluje jako jedno z ocenění v rámci soutěže Vesnice roku. Zelená stuha ČR se volí ze 13 obcí, které zvítězily v krajských kolech soutěže. Garantem a podporovatelem soutěže Vesnice roku je Ministerstvo životního prostředí, organizaci celostátní soutěže s podporou ministerstva zajišťuje Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu.

Smyslem Zelené stuhy je ocenit dobrou praxi obcí v oblasti péče o zeleň v obci, životní prostředí a krajinu a motivovat další obce k jejich následování. Oceňována je soustavná činnost zahrnující dlouhodobé plánování záměrů, kvalitní přípravu a realizaci projektů k ochraně, obnově a rozvíjení ekologických hodnot krajiny, jakož i zakládání a obnovu funkčních ploch zeleně a udržitelnou péči o zeleň i krajinu. Hodnocena je také osvěta, výchova a vzdělávání dětí i dospělých a zapojení veřejnosti do aktivit v této oblasti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient