Chyť mě, když to dokážeš! Bill Gates to nedokázal. Petr Kellner ho přeplatil

Jestli si někdo myslí, že jeden z nejbohatších lidí na světě Bill Gates si může dovolit vše koupit či že dostane, co si zamane, tak se mýlí. Zakladatel Microsoftu si dříve přál koupit parkurového koně Catch Me If You Can (Chyť mě, když to ), ale německý majitel desetileté klisny jeho finanční nabídku 208 milionů korun zavrhl. Až přihození dalších padesáti „melounů“ vlastníka koně přimělo změnit názor. A kdo ho koupil? Kdo přeplatil Gatese? Nikdo jiný než největší český boháč Petr Kellner.

K této koupi se rozhodl kvůli své dceři Anně, která za prvé bude mít 22 narozeniny a za druhé je velmi kvalitní jezdkyní parkuru, dá se říci v současnosti nejlepší v České republice. „Jsem rád, že jde kobyla do dobrých rukou. Přeji jí a Anně co nejvíc štěstí do budoucna,“ nechal se slyšet německý majitel.

Může se stát, že se Kellnerová s tímto koněm představí v pražské 02 aréně na prosincovém prestižním Global Champions Prague Playoffs. Tento závod se zařadí mezi nejkvalitnější závody letošního roku.
Klisna Catch Me If You Can třeba pomůže Kellnerové k největšímu dosavadnímu úspěchu. Doposud tato závodnice získala dvakrát titul mistryně republiky v kategorii mladých jezdců. Ještě předtím se též dvakrát postavila na nejvyšší stupínek v republikovém závodě juniorů.

Kůň už má na svém kontě také několik hodnotných úspěchů. Mimo jiné přispěl k bronzové medaili německého týmu na Světových jezdeckých hrách v Tryonu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak