„Chtěli bychom se s fanoušky rozloučit vítězně, “ říká nigerský fotbalový záložník Ubong Ekpai

V sobotu od 16:00 sehrají ševci poslední zápas letošní sezony. Díky remíze 1:1 na Slovácku v minulém kole má Zlín záchranu v lize zajištěnou, a tak mohou hrát hráči bez nervů a velkého tlaku. Jejich hlavním cíle bude prolomit nevydařenou jarní sérii bez výhry, které trvá už třetí sezonu.

„Byl jsem tady jen uplynulou sezonu, takže nevím, čím to bylo dříve. Každopádně bychom chtěli zvítězit a rozloučit se s fanoušky vítězstvím,“ potvrzuje Ubong Ekpai, jenž je se sedmi góly nejlepším střelcem týmu. „Udělám vše pro to, abych se dokázal proti Liberci prosadit a pomohl svému současnému týmu k vítězství,“ slibuje nigerijský záložník.

Dvaadvacetiletý hráč věří, že Zlín v posledním kole doma konečně zvítězí. „Pokud se budeme řídit naší taktikou, neměl by to pro nás být těžký zápas. Věřím, že jsme dobře připraveni,“ hlásí Ekpai, kterého především těší, že si hráči budou moct utkání více užít. „Jsem šťastný, že se nám podařilo zachránit první ligu ve Zlíně. Nepochyboval jsem o síle našeho týmu, věřil jsem, že se nám podaří zachránit,“ říká.

Pro Ekpaie to bude lehce pikantní zápas, jelikož v Liberci před příchodem do Zlína působil. On sám to však popírá. „Liberec mám sice stále v srdci a mám tam i kamarády. Například Oscar, Da Silva, s těmi jsem stále v kontaktu. Přesto to pro mě nějak speciální zápas nebude,“ brání se zlínský záložník.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.