Search
Close this search box.

„Chtěl jsem být s rodinou,“ říká o individuální přípravě hokejista Kovačevič

Nedělní večer byl pro A-tým Energie speciální, suchá příprava je dávno minulostí a hokejisté poprvé v nové sezoně trénovali na ledě. Obzvlášť výjimečný byl tento trénink pro Sabahudina Kovačeviče, slovinský bek se totiž celé léto připravoval zcela individuálně, a po dlouhé době si tak znovu zahrál se svými spoluhráči. Jak se s kluky sehrál, co říká na nové parťáky i kam cestoval na dovolenou, to vše prozradil tento urostlý sympaťák.

V létě jste trénoval individuálně, proč jste se tak rozhodl?
Dělám to každou sezonu a letos to bylo ještě speciální v tom, že moje rodina byla doma. Byl jsem celý rok bez ní a nemohl se vrátit k nim. Měl jsem plán, trénoval i s jinými kluky z mého domovského města a myslím si, že se to povedlo.

Jaký byl váš program v létě?
Jako každý jsem měl nejdříve pár týdnů volno a až potom jsem začal trénovat. Teď jsem měl ještě další dva týdny volno, ale tím to už končí.

Čemu jste se konkrétně věnoval?
Všemu, jako každý hokejista (úsměv). Byla to různá posilovací cvičení, běhání.

Bylo těžké nebýt v kontaktu se spoluhráči z Energie?
Ne, dělám to tak celou kariéru. Když přijdu do nějakého klubu, vždy podepisuji smlouvu od prvního srpna, a v červenci tak trénuji sám.

Jak jste si dokázal znovu sednout s kluky a jejich hrou?
Přišel jsem dnes na první trénink, ale bylo to jenom o troše procvičování, všechny z týmu už znám. Takže nic speciálního.

Stihl jste už seznámit s novými spoluhráči?
Ano, dvě hodiny před tréninkem jsme si spolu sedli. Teď spolu budeme trénovat, takže budeme mít hodně času se poznat.

Jak jste si užil nedělní trénink?
Bylo to fajn, bylo to takové volnější, abychom si zase zvykli na led.

Těšíte se na nacházející přípravná utkání?
Ano, každý hokejista se těší na začátek sezony, kdy začne znova hrát zápasy, protože teď jsme dva měsíce jen trénovali. Určitě se na přípravné zápasy těším.

Jak jste si užil dovolenou? Kam jste vyrazil?
Příliš jsem moc necestoval. Jen trochu do Chorvatska a do Bosny, nic víc.

Co očekáváte od nové sezony?
Především doufám, že se nám budou vyhýbat zranění. Když totiž budeme zdraví, můžeme splnit cíle, které si společně stanovíme.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient