Search
Close this search box.

Chrudimští policisté se během čtvrtka nezastavili

V 9.23 hodin oznámil muž na linku 156, že neznámé vozidlo parkuje před jeho garáží v Rooseveltově ulici. V průběhu řešení události se k vozidlu dostavila řidička a přeparkovala. Přestupek s ní byl vyřešen uložením pokuty v příkazním řízení na místě.

Krátce po druhé hodině odpolední vyjížděla hlídka do obce Kunčí, kde jeden z občanů nalezl zraněného ptáka. Dle jeho slov se mělo jednat zřejmě o žlunu. Strážníci na místě ptáka od muže převzali a převezli na služebnu městské policie, kde si ho po telefonické domluvě vyzvedl pracovník záchranné stanice Pasíčka.

Ve 14.48 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení o špatném parkování v Pardubické ulici. Jak oznamovatel uvedl, nemohl vyjet z parkoviště městského úřadu, neboť ho zde zablokovalo jiné vozidlo. Stejně jako v prvním případě se k vozidlu v průběhu řešení události dostavil řidič, s nímž byl přestupek řešen v příkazním řízení na místě.

Před pátou hodinou odpolední prověřovala hlídka oznámení o znečištění veřejného prostranství, ke kterému mělo dojít na Palackého třídě, kde se měl dle oznamovatelky bezdomovec vykálet vedle autobusové zastávky. Strážníci na místě nalezli bezdomovce s trvalým pobytem v Chrudimi. Muž seděl na zastávce. Žádné znečištění prostoru zastávky ani jejího okolí nebylo hlídkou zjištěno.

V 18.57 hodin se na městskou policii obrátila žena s oznámením, že v ulici U Valchy se pohybuje muž, který tvrdí, že jej někdo vyhodil z auta a sebral mu berle. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o jednoho z místních bezdomovců. Muž byl orientován místem i časem, zdravotně se cítil v pořádku, po hlídce městské policie nic nepožadoval. Z místa následně odešel.

Před sedmou hodinou večerní vyjížděli strážníci do Rooseveltovy ulice, kde byly ve dveřích zaparkovaného vozidla ponechány klíče. Strážníci prostřednictvím lustrace zjistili majitelku vozidla, tu se však nepodařilo žádným způsobem kontaktovat. Proto tedy vozidlo uzamkli a za stěrač umístili lístek se vzkazem, že klíče byly uloženy na služebně městské policie.

V 20.15 hodin oznámil muž na linku 156, že ve Fibichově ulici za domem č. p. 52 blokuje parkující dodávka průjezd k tamním garážím. I zde se k vozidlu dostavil řidič, se kterým byl přestupek vyřešen uložením pokuty v příkazním řízení na místě.

V 21.06 hodin požádal operační důstojník Policie ČR z důvodu vytíženosti vlastních hlídek o výjezd strážníků na oznámení, že před obchodním domem Tesco se perou dva bezdomovci. Na místo byly ihned vyslány dvě hlídky městské policie. Jak bylo záhy zjištěno, jeden z bezdomovců způsobil druhému údajně nožem krvavé zranění nad obočím. Na místo byla přivolána RZS, jejíž posádka muže následně převezla k ošetření. Celý případ si poté od strážníků převzali kolegové z Policie ČR.

Před půl jednou ranní přijali strážníci oznámení, že v ulici Strojařů mělo dojít k fyzickému napadení muže, a to přítelem jeho matky. Poškozený měl viditelné škrábance na krku a podlitinu na tváři, proto vyhledal lékařské ošetření. Celý případ byl zadokumentován a následně bude postoupen k dořešení na přestupkovou komisi.

V 4.33 hodin oznámila žena na linku 156, že v ulici Obce Ležáků se mají po komunikaci pohybovat ovce. Operační důstojník telefonicky vyrozuměl majitele ovcí, který zvířata zahnal zpět do ohrady. Jelikož se za poslední dny nejedná o první případ, bude celá věc s chovatelem dále řešena.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient