Chrudimští futsalisté svedli s ukrajinským týmem Prodexim Cherson důležitou partii

Šachovou partii rozhodl gólem až ve 39. minutě při power-play soupeře Matěj Slováček.

Od úvodní minuty se hrál velmi vyrovnaný zápas, který nenabízel příliš možností k ohrožení branky soupeře. Jak Chrudim, tak Cherson si dávali záležet na kvalitní defenzívě a vyčkávání na ideální moment k zaútočení. Z prvního poločasu tak stojí za to zmínit šance Claudinha či Roninha, druhý jmenovaný totiž ze standardní situace orazítkoval tyč chrudimské branky. Ani ERA-PACK se nezdráhal útočit, v největší příležitosti první půle neuspěli Éverton s Felipem.

Ani ve druhé půli se nehrál zcela zázračný futsal a bezbrankový duel tak směle plynul k nervóznímu závěru. Zhruba pět minut před koncem se ukrajinské mužstvo rozhodlo ke hře s brankářem na útočné polovině a následně i pro klasickou power-play ke vstřelení rozhodujícího gólu. Obrana Chrudimi si však se všemi herními variantami dokázala poradit a v čase 38:41 sama udeřila. Po nepřesné střele rozehrál brankář Litviněnko přesně na hlavu Matěje Slováčka, který jemnou tečí dostal balon do ukrajinské sítě.

Chrudimští závěrečný tlak Prodeximu zvládli na výbornou a díky čistému kontu Dmitrije Litviněnka zvítězili 1:0! V konečné tabulce jim tak patří druhá pozice za velkoklubem ze Španělska, všichni již směřují zrak k udělení pořadatelství a následnému losu, který se koná již příští týden!

Prodexim Cherson – FK ERA-PACK Chrudim 0:1 (0:0)

Branky: 39. Slováček (Litviněnko).

Prodexim Cherson: Savenko – Claudinho, Šoturma, Bilocerkivec, Korsun – Fetko, Skorij, Berbencev (C), Čudnov, Fumasa, Roninho, Lanko, Volianjuk

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Éverton, Max (C), Doša, Felipe – R. Mareš, M. Mareš, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Bagatini, Slováček

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.