Chrudimští futsalisté již znají soupeře pro základní skupinu Futsal Champions League

V Srbsku čekají futsalisty Chrudimi nesmírně těžcí soupeři, proti kterým bude muset ERA-PACK předvést to nejlepší. Bude to stačit na postup do elitní fáze?

Chrudimské hráče, fanoušky a funkcionáře los příliš nepotěšil. Rok po premiérovém nepostupu do elitní fáze čeká ERA-PACK nesmírně těžká skupina. Boj o tři postupová místa bude velmi krutý. „Podle mého názoru je to nejtěžší skupina ze všech,“ má jasno trenér Chrudimi Felipe Conde, který na konci července odstartuje třetí ročník na lavičce východočeského mužstva.

Se dvěma ze tří soupeřů již mají Chrudimští svoje zkušenosti. S týmem Interu Movistar se utkali před dvěma lety v Elite Round v Mariboru, kde po sympatickém výkonu padli výsledkem 0:2. A po dalším španělském titulu jsou namlsáni na další triumf. Trenér Conde si jejich sílu uvědomuje: „Potkáme se s úřadujícími evropskými šampiony, Španělé jsou bezpochyby nejsilnějším týmem v Evropě.“

Dalším ze soupeřů Chrudimi je domácí Ekonomac Kragujevac. Také s ním se ERA-PACK utkal ve slovinském Mariboru, po chybě brankáře Carlose padl nejtěsnějším možným způsobem. „Srbský tým má velké množství kvalitních domácích hráčů, navíc jsou posilněni o Brazilce a Ukrajince. Mám informace, že posílí ještě více než v minulé sezoně. Ještě k tomu budou hrát ve známém prostředí, což ještě více navýší jejich šance,“ komentuje dalšího soka chrudimský lodivod.

„I ukrajinský mistr je velmi silný. Ligu vyhrál jednoznačným způsobem, má zkušeného brazilského trenéra a na trhu se poohlíží po větším množství brazilských hráčů,“ sděluje informace o ukrajinském Chersonu kouč. „Čekají nás hodně obtížné zápasy, na které se musíme připravovat již od samotného začátku celé přípravy. Chceme se v Srbsku prezentovat naším nejlepším futsalem a věřím, že to bude stačit na jedno ze tří postupových míst,“ uzavírá Felipe Conde.

Los hlavní fáze (2. – 7. října 2018)

Cesta A
Skupina 1: FC Barcelona (ESP), Benfica Lisabon (POR), Halle-Gooik (BEL, host), Kremlin-Bicetre United (FRA)
Skupina 2: Inter Movistar (ESP), Kragujevac (SRB, host), ERA-PACK Chrudim (CZE), MFC Cherson (UKR)
Skupina 3: Jugra Jugorsk (RUS), Győr (HUN), Sibirjak (RUS), Dobovec (SVN, host)
Skupina 4: Sporting Lisabon (POR), Kairat Almaty (KAZ), LSM Lida (BLR), Feniks Drenas (KOS, host)
Nejlepší tři týmy z každé skupiny postoupí do elitních skupin.

Cesta B
Skupina 5: Acqua&Sapone Futsal (ITA), APOEL (CYP, host), vítěz předkola A, vítěz předkola C
Skupina 6: Aktobe (KAZ), Novo Vrijeme Makarska (CRO, host), vítěz předkola B, vítěz předkola I
Skupina 7: Nikars Riga (LVA, host), vítěz předkola D, vítěz předkola G, vítěz předkola H
Skupina 8: Araz Naxcivan (AZE), Mimel Lučenec (SVK, host), vítěz předkola E, vítěz předkola F
Vítězové skupiny postoupí do elitních skupin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient