Chrudimský tým futsalistů podpořil Vánoční charitativní turnaj v Třebíči

V rámci osmifinále pohárové soutěže sice futsalisté ERA-PACKu Chrudim uštědřili Višňové pořádný příděl branek, kromě poctivého výkonu ale zanechali v Třebíči ještě jednu stopu. Rozhodli se podpořit 5. ročník Vánočního charitativního turnaje pro Davida!

V sobotu 15. prosince 2018 ve sportovní hale TJ SPARTAK Třebíč se konal již pátý ročník Vánočního charitativního turnaje pro Davida. V den letošního turnaje to bude přesně šest let od vážné autonehody, kdy dosud z nevysvětlitelných důvodů došlo ke srážce s vlakem. „David od osudového dne ušel velký kus cesty ovšem i přes veškerou každodenní usilovnou práci a intenzivní rehabilitační pobyty se jeho stav zlepšuje velice pomalu. David vše vnímá a všemu rozumí, ale nemluví. Dorozumíváme se kýváním pomocí mluvené abecedy nebo přes komunikační tabulku ve tvaru klávesnice, kde ukazuje prstem písmena,“ popisují podstatu turnaje organizátoři akce.

Chrudimský tým věnoval do turnajové dražby dres podepsaný všemi hráči A-týmu FK ERA-PACKu Chrudim, čímž přispěl k dobré věci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.