Search
Close this search box.

Chrudimská policie informuje o včerejších výjezdech

V 16.47 oznámila na linku 156 občanka, že v Kolárově ulici zaregistrovala ležícího bezdomovce. Hlídka v tomto muži zjistila místního obyvatele, který byl orientován místem i časem a následně sám odešel pryč.

Před osmnáctou hodinou během hlídkové činnosti strážníci zpozorovali mezi projíždějícími automobily u čerpací stanice v Dašické ulici muže, který se tam nekontrolovaně pohyboval pod vlivem alkoholu. Protože na výzvu hlídky, aby užil chodník, dotyčný muž nereagoval, strážníci jej z komunikace odvedli na bezpečné místo. Poté byl muž podroben orientační dechové zkoušce na alkohol, při které mu byla naměřena hodnota 3,30 promile alkoholu. Vzhledem k tomu byl následně služebním vozidlem převezen na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl muž převezen strážníky a v pořádku předán do péče personálu stanice.

Po dvacáté první hodině byli strážníci přivoláni na čerpací stanici v ulici Obce Ležáků, neboť tam jeden z řidičů natankoval do automobilu pohonné hmoty a bez zaplacení odjel pryč. Během šetření hlídky se tento muž vrátil zpět na čerpací stanici, kde své jednání omluvil tím, že byl v době tankování myšlenkami jinde a následně odjel, aniž si uvědomil, že pohonné hmoty neuhradil. Poté dlužnou částku řidič zaplatil a odjel. Přestupkové jednání nebylo v tomto případě shledáno.

Přesně o půl třetí ráno obdržela městská policie telefonické oznámení, že u jednoho z domů v Novoměstské ulici půl hodiny zní klakson motorového vozidla. Hlídka po příjezdu k tomuto automobilu zjistila, že příčinou troubení byla závada na elektroinstalaci tohoto vozidla, kterou již jeho majitel odstranil. Poté byl na místě klid.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient