Search
Close this search box.

Chrudim se zapojí do projektu Evropský týden mobility

Kampaň již tradičně proběhne po celé Evropě ve dnech 16.–22. září a završí ji Den bez aut.

Neděle 16. 9. – Klub českých turistů připravil „Cyklovýlet kolem Chrudimi“ v délce 30 km, sraz v 9.00 hod. před divadlem (odjezd v 9.10 hod.).

Pondělí 17. 9. od 9.00 do 10.30 – dopravní akce v MŠ Strojařů zaměřena na zásady bezpečného přecházení a pohybu na silnici, používání cyklistické helmy a reflexních materiálů, ale i základy ošetření drobných poranění (ve spolupráci s městskou policií, Policií ČR, Střední školou zdravotnickou a sociální Chrudim)

Odpoledne od 14.00 do 16.00 proběhne kontrola cyklistických kol, používání reflexních prvků a dechová zkouška na alkohol v krvi v rámci akce „Cyklostezka bez promile“ na cyklostezce Chrudim – Slatiňany (ve spolupráci s městskou policií, Policií ČR, Besip a pivovarem Rebel Havlíčkův Brod). Akce se bude konat pouze v případě příznivého počasí.

Úterý 18. 9. od 9.00 do 15.00 – mobilní dopravní hřiště na sídlišti U Stadionu (hřiště v zadní části sídliště u čp. 727–757, směr Tesco) – „Sejdeme se na značkách – aneb dopravní hřiště přijede k Vám“. Cílem akce je připravit děti na situace v silničním provozu. Se strážníky Městské policie Chrudim se zábavnou formou naučí základům bezpečného pohybu na komunikacích. Akce bude doplněna divadelním představením Libora Štumpfa, malováním na chodník, stanovištěm Střední školy zdravotnické a sociální Chrudim apod. Akce se bude konat pouze v případě příznivého počasí.

Středa 19. 9. – Přírodovědné rozjímání a putování Městským parkem se Zeleným domem Chrudim. Sraz v 9.00 hodin v Městském parku 274. Přijďte poznávat přírodu babího léta. V závěru se účastníci přesunou do prostor Denního stacionáře Pohoda, kde bude připraveno promítání tajuplné scenerie z cest do lesů, luk, vod a strání. Zde by se celá akce konala i v případě nepřízně počasí.

Odpoledne od 16.00 do cca 18.00 hodin na dopravním hřišti v Městském parku je připravena akce „Na kolo jen s přilbou“. Vstupenkou bude cyklistická přilba a kolo. Účastníci splňující tyto podmínky získají slosovatelný žeton. Proběhne slosování o drobné ceny. Pro děti i pro rodiče budou připravena stanoviště partnerů: Besip, Městské policie Chrudim, PČR, ČČK apod. Akce se bude konat pouze v případě příznivého počasí.

Pátek 21. září – program u MŠ Dr. Malíka „Tady bydlí děti“ zaměřený na prevenci úrazů u dětí v roli chodce, cyklisty, na bezpečnou cestu do školy, ošetření drobných poranění a poskytování první pomoci apod. (ve spolupráci s Městskou policií Chrudim, Policií ČR, Střední školou zdravotnickou a sociální Chrudim).

Sobota 22. 9. Den bez aut 2018 – společnost Arriva Východní Čechy, a. s. připravila ve spolupráci s městem Chrudim pro cestující jízdné v rámci MHD zdarma a Klub českých turistů se vydá na trasu pochodu Chrudim – Škrovád – Chrudim v délce 12 km. Sraz účastníků v 9.00 hod na cyklostezce u Tesca (odchod v 9.10 hod.).

Podrobnější, případně doplněný program najdete na webových stránkách města pod odkazem Zdravé město a MA 21 nebo na facebookovém profilu Zdravého města Chrudim.

Kolo pro Afriku – pondělí 24. září od 13.00 do 17.30 hodin na Resselově náměstí
Vzpomenete si, kdy jste úplně poprvé šlápli do pedálů svého prvního kola? A dovedete si představit, co všechno přinese darované jízdní kolo dětem v Africe? Třeba jejich první cestu za vzděláním. Vámi darovaná kola tak podpoří rozvoj celkové gramotnosti dětí v Gambii, následně lepší možnost jejich pracovního uplatnění a zvýšení jejich občanského statusu. Budeme se těšit na kola (i poškozená), cyklonářadí, přilby, reflexní vesty, náhradní díly apod.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient