Chrudim potvrdila roli favorita. Slávista Pršič vstřelil pět branek

Naše nejvyšší futsalová liga má za sebou úvodní kolo ročníku 2018/2019.

Nejzajímavějším zápasem měl být duel Plzně a mistrovské Chrudimi, což se také potvrdilo. Za domácí nastoupil Lukáš Rešetár, který právě s Chrudimí získal deset titulů. Teď se kapitán reprezentace bude snažit pomoci západočeskému týmu k úspěchu. Zatím však musel poznat, že Chrudim je v kvalitě o kousek vepředu. Plzeňští se sice drželi, v poločase prohrávali jen o gól, pak se však mistr ligy rozjel a během devíti minut čtyřmi brankami rozhodl o svém vítězství 4:8. „Představoval jsem si to trošičku jinak, zvláště druhý poločas. První půle ještě dá se říct byla vyrovnaná, v jejím závěru to bylo 3:3, kopali jsme desítku a mohli jít do vedení. Nakonec šel do vedení soupeř, ale pořád jsme byli ve hře, bylo to otevřené. Ve druhé půli jsme bohužel zaspali úvod a byly tam chyby, které Chrudim potrestala. A pak už to pro naše mužstvo, které ještě nemá takové zkušenosti, bylo těžké. A výsledek je takový hořký,“ podotkl Rešetár pro klubový web.

V souboji nováčků si lépe vedli hráči Uherského Hradiště, kteří vyhráli v Ostravě 3:1.
Slavia porazila Brno 7:3, když se pěti góly blýskl Pršič! „Jsem rád, že jsem dal pět branek, ale trochu mne znervóznilo, když mi kapitán Homola už během zápasu říkal, kolik za to budu muset zaplatit do kasy. Bylo by fér, kdyby mi to řekli předem, asi bych víc nahrával,“ podotkl se smíchem pětigólový střelec pro klubový web.
Teplice doma nezaváhaly s Mělníkem a večer mohly oslavit vítězství 6:2.

Dva zápasy se předehrály už v týdnu. Démoni Česká Lípa trochu překvapivě remizovali s favoritem Gardeline Litoměřice. A Sparta zničila dalšího nováčka soutěže Liberec 13:1! Hráči Drahovský a Seidler vstřelili hattrick, navíc prvně jmenovaný ještě přidal tři přihrávky.

2. kolo
14.09. 20:00 Uh. Hradiště – Litoměřice
14.09. 20:00 Mělník – Plzeň
14.09. 20:00 Chrudim – Ostrava
16.09. 19:30 Liberec – Č. Lípa
17.09. 19:30 Brno – Teplice
12.10. 18:10 Sparta – Slavia

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak