Chrudim postupuje do semifinále Poháru FAČR

Hosté z Chrudimi nastoupili do čtvrtfinále pohárové soutěže s velkým odhodláním a již v první minutě měnili skóre ve svůj prospěch. Prosadil se Bagatini, který prostřelil brankáře Tilla, čímž otevřel střelecký účet duelu. Zaplněná jesenická hala přihlížela převaze chrudimského celku, nic jiného se ani očekávat nedalo. Chvíli po vedoucí brance mohl náskok čtrnáctinásobného mistra nejvyšší soutěže navýšit Slováček, jeho zakončení se ale zastavilo na tyčce domácí branky. Druhá trefa v síti Gamaspolu přišla v osmé minutě, kdy pas Tomáše Koudelky využil ke gólovému zakončení Max.

ERA-PACK si zvládl v prvním poločase vypracovat ještě řadu brankových příležitostí, skóre už se ale neměnilo. Chrudimská lavička se dočkala až ve druhé půli. Jihoamerickou kooperaci předvedli Bagatini s Évertonem a druhý jmenovaný stanovil rozdíl tříbrankový. Tím ale střelecká přehlídka brazilských hráčů, stejně jako celé Chrudimi, skončila. Za domácí dokázal chvíli před koncem utkání vstřelit alespoň čestnou branku Macura, víc než snížit na 1:3 ale Gamaspol nestihl.

Chrudim postupuje do semifinále Poháru FAČR, ve kterém se utkají s jedním z trojice AC Sparta Praha, Bazooka Uherské Hradiště a Svarog Teplice.

Branky: 37. Macura (Vavrač) – 1. Bagatini, 8. Max (Koudelka), 28. Everton (Bagatini)

AC Gamaspol Jeseník: Till – Bajza, Gnida, Macura, Marcinov, Mráz, Plhák, Řezníček, Vavrač, Žák.

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko, Žďánský – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe

AC Gamaspol Jeseník – FK ERA-PACK Chrudim 1:3