Chovatelka týrala svá zvířata, policie jí odebrala 53 psů

(Aktualizováno před )

Trutnovští kriminalisté v současné době prověřují podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat, ke kterému mělo dojít v obci na Královédvorsku. Trestní oznámení přijali prostřednictvím Okresního státního zastupitelství v Trutnově od Krajské veterinární správy Královéhradeckého kraje. Oznámení ze strany KVS bylo podáno na základě předchozího zjištění vážného porušení legislativy při provedené kontrole u chovatelky.

Po vyhodnocení všech zjištění vydal následně soudce Okresního soudu v Trutnově souhlas k domovní prohlídce. Tuto policisté provedli v domě ženy ve středu 20. června ve spolupráci s KVS a odborem životního prostředí. Při prohlídce inspektoři veterinární správy odebrali 53 psů ve zbědovaném stavu. Odebrání zvířat proběhlo na podkladě rozhodnutí oprávněných osob Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem po předchozím návrhu KVS. Zvířata si následně převzali do péče chovatelé v rámci celé ČR.

Přesná míra zavinění a okolnosti případu jsou nyní předmětem dalšího šetření trutnovských kriminalistů. V dané věci nebyl dosud nikdo obviněn a tato je ve fázi prověřování. U přečinu týrání zvířat v takovém rozsahu pak zákon stanovuje hranici trestu odnětí svobody až na pět let.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz