Minulý týden se chomutovští policisté zapojili do krajské dopravně bezpečnostní akce, která byla tentokrát zaměřena na kontrolu způsobu jízdy řidičů. Hlídky ale kontrolovaly i překročení povolené rychlosti v obci i mimo obec, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů a samozřejmostí pak byla i kontrola požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek před jízdou.
Během akce policisté zkontrolovali celkem 20 vozidel a zjistili 14 přestupků v dopravě. Všechny na místě vyřešili uložením blokových pokut v celkové výši 11 700,- Kč.
Povolenou rychlost porušilo 10 řidičů a jeden řidič nepoužil během jízdy předepsaný bezpečnostní pás. Dechové zkoušky dopadly také dobře, požívání alkoholických nápojů před jízdou u řidičů nebylo zjištěno.