Chomutovští hokejisté Vít Seemann i Denis Zeman jsou po utkání s Libercem nadšeni

(Aktualizováno před )

Piráti se ve čtvrtém přípravném duelu utkali s moc dobře známým Libercem, který nakonec po velkém obratu porazili. Kvůli marodce a reprezentantům se do sestavy mimo jiné podívali i beci z juniorky. Vít Seemann i Denis Zeman zažili seniorský debut a oba byli po utkání nadšení.

Oba borci nastoupili společně ve čtvrté obranné dvojici. Nominaci na duel se hráči dozvěděli na pondělím tréninku, kde jim to oznámil trenér Vladimír Růžička. Nervozitu měl každý nastavenou trošku jinak. „Celou noc jsem nespal a byl jsem opravdu nervózní. Po rozbruslení to opadlo a po pár střídáních to bylo v pohodě,“ naznačoval pár chvilek po utkání pirátský obránce Denis Zeman. „Od začátku týdne jsem chodil s áčkem na led, takže v pondělí mi trenér Růžička řekl, že budu hrát také. Nervózní jsem nebyl, už jsem asi zvyklý,“ odpovídal zase rodák z nedalekého Mostu Vít Seemann.

Piráti nakonec po obratu ve třetí třetině, jenž byl dokončen v prodloužení, vyhráli 4:3. Oba defenzivně ladění hráči chomutovské juniorky si duel náramně užili. „Bylo to super! Pěkná atmosféra a je to naprosto něco jiného než juniorka. Pro mě super zkušenost,“ zářil radostí sedmnáctiletý Zeman. „Kvalitní utkání. Makali jsme na sto procent a sráželi jsme se. Byla tam od nás bojovnost a začali jsme se vzájemně podporovat,“ viděl zase duel Vít Seemann.

„Celé utkání jsme měli smůlu a koncovka byla špatná. Nemyslí si, že bychom hráli špatně, nepřehrávali nás. Celou dobu jsem věřil, že vyhrajeme,“ pokračoval v hodnocení čtvrtého přátelského duelu kapitán juniorky na posledním turnaji Denis Zeman. „Bylo to neskutečné a strašně jsem si to užil,“ dodával Zeman.

Oba hráči nastupují hlavně v juniorce, Vít Seemann byl o minulém víkendu vyhlášen nejlepším Pirátem na turnaji v Karlových Varech, kde Chomutovští skončili na čtvrtém místě. V rozdílu mezi juniorským a dospělým hokejem se oba beci shodli. „Je to mnohem vyspělejší a silovější hokej,“ věděl Vít Seemann, který v minulém ročníku odehrál sedmnáct duelů za reprezentaci U18. „V rychlosti i taktice. Hráči jsou mnohem silnější a rychlejší. Jak jsem už říkal, je to naprosto něco jiného,“ přitakával obránce Zeman, kterého čeká první rok v juniorech.

Chomutovští hokejisté nastoupí již ve čtvrtek proti kazašské Karagandě, oba hráči pokračují v tréninku s áčkem a rádi by nastoupili i v tomto duelu. „Nevím, jak to se mnou bude dál, každopádně jdu ve středu na trénink. Na zápas s Karagandou bych se těšil, každé utkání za áčko je pro mě neuvěřitelná šance se ukázat a je to neskutečné,“ pronášel emotivně bek Denis Zeman. „Mezinárodní zkušenost je vždy super. Bude to zase něco jiného než proti soupeři z extraligy,“ souhlasil Vít Seemann.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz