Search
Close this search box.

Chomutovští hokejisté už znají jména nových trenérů mládeže

Reorganizace mládežnických soutěží sice snížila počet celorepublikových kategorií na dvě, ale pirátskou bárku zároveň opustili dva hlavní trenéři akademie. Nyní už je definitivně jasné, jak bude vypadat obsazení postů hlavních trenérů u jednotlivých týmů chomutovské mládeže. Po čase se k trénování vrací někdejší ofenzivní obránce Martin Ťupa, šéfem hokejových tříd bude Radek Šíp.

V minulých týdnech oznámili konec u týmů chomutovské akademie Bedřich Pastyřík, jenž po působení u mladšího dorostu odchází do zahraničí, a Jaroslav Beck, který zamířil od juniorů k mládeži v rodném Prostějově. Nyní všechny mládežnické celky dokončují suchou část přípravy na nový ročník.

Nejstarší ze všech týmů povede nově trojice trenérů složená ze šéfa mládeže a asistenta extraligového celku Jana Šťastného, Davida Kočího a jejich asistenta Jana Brychty. Mladí Piráti tak budou pod bedlivým dohledem jednoho z trenérů A-týmu, tudíž dojde k větší provázanosti se seniorským mužstvem.

Dorostenecký tým do šestnácti let budou mít pod palcem dva bývalí vynikající chomutovští útočníci. Od osmé třídy se na pozici hlavního kouče posouvá Petr Jíra, asistenta mu bude dělat jeho někdejší spoluhráč Kamil Koláček, který v loňské sezóně působil u sedmé třídy.

Žákovské týmy bude zastřešovat jako šéf sportovních tříd Radek Šíp, jenž bude společně s Janem Minčákem a Jaroslav Buchalem působit u sedmé a páté třídy. Další dvě kategorie, kde se sledují výsledky i tabulky, dostane na starost trojice Vladimír Petrovka, Libor Řepík a Jaroslav Hejcman.

Daniel Lehnert zůstává u loňské třetí třídy, s níž se posune. Pozici hlavního trenéra třetí třídy pak obsadí Martin Ťupa vracející k trénování po krátké odmlce. U pirátského potěru od základny po druhou třídu zůstává i nadále šéf náboru Daniel Mašek. Trenéři od čtvrté třídy níže postupně finalizují podobu svých spolupracovníků tak, aby s nástupem na led bylo vše připraveno.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient