Chomutovští hokejisté míří opět před vlastní fanoušky, vyzvou třetí Hradec Králové

Piráti se po moravském víkendu, ze kterého mají první tři venkovní body, vracejí před vlastní fanoušky do Chomutova k prvnímu úternímu utkání v sezóně. Svěřenci Vladimíra Růžičky přivítají v patnáctém kole Tipsport extraligy královéhradecký Mountfield, který v posledním odehraném zápase ztratil dobře rozehraný zápas se Spartou. Střetnutí v ROCKNET ARÉNĚ začne 30. října v 17 hodin a 30 minut.

Od sedmizápasové série k nevydařené přestřelce s Dynamem a ztracenému duelu se Spartou

Hradečtí sice v prvním duelu sezóny podlehli bez vstřeleného gólu Spartě, ale poté zapsali sedmizápasovou sérii výher. Těsným rozdílem porazili Chomutov a Zlín, jasně přehráli Olomouc a v předehrávce 27. kola přetlačili Spartu v prodloužení. V dalších třech domácích zápasech vynulovali Třinec a Energii i Kometu zdolali 4:2.

Od osmého kola si Východočeši vybírají slabší část, jelikož z šesti zápasů získali pouze šest bodů. Dlouhou vítěznou šňůru ztratili v Litvínově, následně přetlačili Liberec v prodloužení a podlehli Plzni v samostatných nájezdech. Poslední dvě utkání úvodní čtvrtiny svěřenci Tomáše Martince nezvládli, když prohráli 1:4 v Mladé Boleslavi a 4:6 domácí velké derby proti Pardubicím.

Kolotoč v brankovišti Pirátů pokračuje, odchází Hannu Toivonen a přichází Justin Peters
V pondělí 15. října chomutovský klub oznámil finskou posilu, která však nenastoupila. Brankáře Hannu Toivonenena tak nahradil Justin Peters. „Řešili jsme několik brankářů současně. Jednání s Petersem se trochu táhla a my jsme potřebovali pomoc hned, proto jsme ukázali na Toivonena,“ říká Vladimír Růžička.

„Bohužel se do branky postavit nemohl kvůli nečekané zdravotní indispozici, která se sice vyřešila, ale mezitím jednání s Petersem dospěla k dohodě, proto nyní Toivonen odchází,“ vysvětluje dál sportovní manažer. „Chceme dávat prostor i našim mladým brankářům, proto se oba zkušení brankáři vymění,“ doplňuje ještě.

Změny v týmu Východočechů od posledního vzájemného utkání

Radek Smoleňák přišel do Hradce Králové 22. září a do vzájemného utkání s Piráty tak nezasáhl. Hrát nebude ani tentokrát, protože na začátku října odešel do švýcarského Rapperswilu. V dresu Mountfieldu stihl pouze šest utkání, v nichž odseděl čtyři trestné minuty a připsal si tři asistence.

Do kolonky příchodů se zapsal pár dní zpět útočník Václav Karabáček, jenž přišel na měsíční hostování z Komety. Zatím stihl v dresu se lvem na prsou dva zápasy, v nichž nebodoval a zapsal jeden negativní bod účasti na ledě.

Hradec Králové vstoupil do druhé čtvrtiny extraligy duelem se Spartou, proti které si v první třetině vypracoval dvougólové vedení zásluhou Tomáše Vincoura a Lukáše Vopelky. Po bezbrankové prostřední části začali úřadovat Pražané, na Jana Buchteleho navázal ještě Jiří Smejkal a v závěru využil dlouho pětiminutovou přesilovku Petr Kalina.

Mountfield – Sparta 2:3 (2:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 4. Vincour (Rákos, Koukal), 18. Vopelka (Bičevskis, Rosandič) – 41. Buchtele (Košťálek, Vrána), 55. Smejkal (Říčka, Sill), 56. Kalina (Blain). Vyloučení: 2:6, navíc Koukal (Hradec Králové) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. Střely na branku: 29:25. Zblokované střely: 4:5. Hity: 9:9. Vhazování: 33:34.

Poslední sestava Moutfieldu: Maxwell – Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Piché – Vincour, Koukal, Rákos – Paulovič, Cingel, R. Pavlík – Vopelka, Bičevskis, Chalupa – Karabáček, Kukumberg, Dragoun.

Hity: 9:9. Vhazování: 33:34.

Piráti nezvládli střetnutí v Brně
Kometa si vypracovala i díky gólu v poslední minutě úvodní třetiny a první minutě prostřední části třígólové vedení, které potom Chomutovští jen marně dotahovali. Jediným střelcem se stal Vladimír Růžička, na něhož ale nikdo z jeho spoluhráčů nenavázal.

Kometa – Piráti 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Mueller (Holík, Zaťovič), 20. Štencel (Köhler, Hruška), 21. Němec (Mueller, Holík) – 40. Růžička (Dietz). Vyloučení: 4:7, navíc Svoboda (Chomutov) 10 minut. Bez využití. Střely na branku: 29:15. Zblokované střely: 16:6. Hity: 5:4. Vhazování: 32:34.

Poslední sestava Chomutova: Lukeš (21. Stezka) – Jank, Mrázek, Dietz, Knot, Štich, Flemming, Valach – Tomica, Růžička, Duda – Sklenář, Klhůfek, Svoboda – Marjamäki, Vantuch, Stránský – Koblasa, Huml, Havel.

Chomutovští se střetli s Mountfieldem už ve druhém kole letošní sezóny, a to na východě Čech. Domácí si v první třetině vypracovali dvougólové vedení, což jim nakonec stačilo ke třem bodům, protože Piráti jenom snížili.

Mountfield – Piráti 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Bezúch (Bičevskis, Berger), 15. Linhart (Berger, Miškář), 43. Vincour (Zámorský) – 34. Huml (Valach, Růžička), 54. Knot (Koblasa). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 22:19. Zblokované střely: 11:13. Hity: 18:19. Vhazování: 34:30.