Chomutovští basketbalisté skončili třetí v Severočeské lize

Mládež Levhartů hraje v kvalitních soutěžích, ale co muži? Vedení klubu usoudilo, že nazrál čas pozvednout i tuto složku.

Pro novou soutěž, Severočeskou ligu, se před sezonou výrazněji proměnil kádr. Po mnoha letech se do něj vrátili Pavel Freiberg a později Petr Běloušek, přímo z nejvyšší soutěže přišel hvězdný Pavel Bosák a ze zkušených hráčů zůstal Pavel Malý. Druhou část mužstva tvořili mladí dorostenci nebo hráči hrající mezi muži prvním rokem. Úkol pokusit se s nově sestaveným týmem postoupit do 2. ligy přijal trenér Pavel Staněk, který se tak po čtyřech letech vrátil do míst, kde působil jako hráč.

První část sezony výsledkově probíhala podle plánu. První porážka přišla až na konci listopadu v Lounech, ale to už u toho nebyli Freiberg a Bosák, kteří mezi tím u mužstva skončili. V lednu a únoru se k tomu přidala marodka, což vyústilo ve čtyři těsné porážky. Mužstvo mezitím ve stále větší míře stálo na mladých hráčích. Levharti nakonec Severočeskou ligu dokončili až na třetím místě, což ovšem stačilo na postup do finálové skupiny. „Do ní se ale započítávaly všechny dosavadní výsledky, což nás nepříjemně zaskočilo, před sezonou se to jevilo jinak,“ řekl asistent trenéra Petr Drobný.

Nevýhodnou výchozí pozici ve finálové skupině naši muži už nezvrátili a zůstali třetí. „V Severočeské lize jsme byli nováčkem, takže třetí místo není neúspěchem, i když naše ambice byly vyšší,“ shrnul dojmy ze sezony Petr Drobný. „Byla to dobrá zkušenost, v příští sezoně chceme uspět lépe,“ dodal.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.