Chomutovští basketbalisté skončili třetí v Severočeské lize

Mládež Levhartů hraje v kvalitních soutěžích, ale co muži? Vedení klubu usoudilo, že nazrál čas pozvednout i tuto složku.

Pro novou soutěž, Severočeskou ligu, se před sezonou výrazněji proměnil kádr. Po mnoha letech se do něj vrátili Pavel Freiberg a později Petr Běloušek, přímo z nejvyšší soutěže přišel hvězdný Pavel Bosák a ze zkušených hráčů zůstal Pavel Malý. Druhou část mužstva tvořili mladí dorostenci nebo hráči hrající mezi muži prvním rokem. Úkol pokusit se s nově sestaveným týmem postoupit do 2. ligy přijal trenér Pavel Staněk, který se tak po čtyřech letech vrátil do míst, kde působil jako hráč.

První část sezony výsledkově probíhala podle plánu. První porážka přišla až na konci listopadu v Lounech, ale to už u toho nebyli Freiberg a Bosák, kteří mezi tím u mužstva skončili. V lednu a únoru se k tomu přidala marodka, což vyústilo ve čtyři těsné porážky. Mužstvo mezitím ve stále větší míře stálo na mladých hráčích. Levharti nakonec Severočeskou ligu dokončili až na třetím místě, což ovšem stačilo na postup do finálové skupiny. „Do ní se ale započítávaly všechny dosavadní výsledky, což nás nepříjemně zaskočilo, před sezonou se to jevilo jinak,“ řekl asistent trenéra Petr Drobný.

Nevýhodnou výchozí pozici ve finálové skupině naši muži už nezvrátili a zůstali třetí. „V Severočeské lize jsme byli nováčkem, takže třetí místo není neúspěchem, i když naše ambice byly vyšší,“ shrnul dojmy ze sezony Petr Drobný. „Byla to dobrá zkušenost, v příští sezoně chceme uspět lépe,“ dodal.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient