Search
Close this search box.

Chodovu přibyla nová kulturní památka

Chodov má další nemovitou kulturní památku. Ministerstvo kultury totiž zařadilo v těchto dnech na svůj seznam evangelický kostel. „Evangelický kostel byl založen v roce 1906 pro potřeby v té době rychle rostoucí protestanské menšiny v Chodově. Jeho projektantem je slavný saský architekt Julius Zeißig, který za svůj život vyprojektoval mnoho desítek kostelních staveb, v našem regionu například evangelické kostely v Sokolově a v Nejdku. Jde o unikátní pseudorománskou stavbu, která je vzácná především svými jemnými secesními ornamenty. Jeho specifická věž je vedle kostela svatého Vavřince nedílnou a nesmírně významnou dominantou našeho města,“ uvedl městský historik Miloš Bělohlávek

V Chodově jsou v současné době čtyři nemovité kulturní památky (kostel svatého Vavřince, mariánský sloup, socha svatého Šebestiána a boží muka), evangelický kostel se tak stal pátou.
„V rámci kostela svatého Vavřince se pak nachází několik movitých kulturních památek, z nichž nejvýznamnější je křížová cesta a zvon Jan Vilém,“ doplnil historik.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient