Chodovští florbalisté přehráli favorizovanou Boleslav

Poslední roky se Chodovu na půdě Mladé Boleslavi nedařilo. Několikrát měli hosté dobře našlápnuto, ale zápas ztratili. Tentokrát však Chodov tlak domácích ustál a odvezl si z horké boleslavské půdy všechny 3 body. V nové sezóně tak muži ještě neztratili ani bod.

Chodov vstoupil do zápasu skvěle. Po 96 vteřinách se míčku zmocnil Martin Řezáč a umístil ho na zadní tyčku reprezentačního brankáře Bauera. Přesně v čase 6:00 to bylo 2:0 pro Chodov, když Pražan vyzval Toma Ondruška a ten se ze své parkety nemýlil. A v 16. minutě to bylo už 3:0 pro hosty. Radoval se opět juniorský reprezentant Martin Řezáč. Ještě do přestávky se radovali i domácí a byl to tradiční kat chodovských nadějí Jiří Curney, který stanovil skóre 1. třetina na 3:1.

Druhá třetina nabídla po jedné brance na každé straně. Nejprve se podruhé v zápase trefil Tom Ondrušek, za Boleslav pak reagoval Jan Řehoř. Po druhé třetině se tak odcházelo do šaten za stavu 4:2 pro Chodov.

Třetí část hry se nesla ve znamení souboje domácího útoku s chodovskou obranou v čele s Janem Barákem. Oby týmy si vyzkoušely přesilovou hru, ale neuspěly. Když však dostali domácí tuto výhodu podruhé, tak už se radovali. Trefil se Jiří Curney. Boleslav pomalu stahovala smyčku, ale Chodov měl Martina Řezáče. Ten se potřetí protáhl po křídle a dokonal svůj první superligový hattrick. Do konce zbývaly 4 minuty a ještě se mělo hodně stát. V čase 56:34 snižuje za domácí Jan Řehoř, přichází oddechový čas domácích, odvolání brankáře, chyba v rozehrávce a hattrick Toma Ondruška. Stále však zbývali dvě minuty. Boleslav se opět pustila do tlaku a 88 vteřin před koncem i Jiří Curney dokonal hattrick. Více už se za zbylý čas nestalo a Chodov tak zvítězil 6:5 a veze ze hřiště mistra 3 body!

Nyní si chodovští hráči trochu odpočinou, neboť další zápas je čeká až v pátek 28. září doma proti České Lípě, v neděli 30. záři se pak představí na půdě Vinohrad a 2. října pak přijde domácí televizní derby s Tatranem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.