Chlumecký potopil svůj tým dvěma vlastními góly

Takový špatný začátek sezony snad současní fanoušci Dukly nazažili. Během čtyř zápasů jejich tým nezískal ani bod. Takže rozkaz zněl pro „vojáky“ jasně, žádný bod nesmí z Julisky utéct.

FK Dukla Praha – 1.FC Slovácko 1:2 (1:1)

A domácí se do soupeře zakousli už ve 3. minutě. Míč putoval po ose Holík, Schranz, Breda, jenže posledně jmenovaný místo střely ve výhodné pozici ještě přihrával a nadějná akce tím skončila.
Dukla je nadále aktivní, proto jako šok přišla první branky hostí a ještě k tomu byla vlastní. Petr centroval do předbrankového prostoru, kde Chlumecký nešťastně srazil míč za záda vlastního brankáře – 0:1.
Jenže už za dvě minuty je vyrovnáno. Dukla zahrávala penaltu, kterou Schranz s přehledem proměnil – 1:1.
Do konce poločasu už diváci jiné zajímavé akce neviděli.
Ta přišla až osm minut po příchodu na hřiště po kombinaci Daníčka a Sadílka. Druhý jmenovaný ale křižnou přízemní střelou branku netrefil. A po chvíli znovu hosté zahrozili, ale brankář Rada byl pozorný.
Slovacko má v druhé půli mírnou herní převahu a díky tomu přišla další příležitost, ale Rada po střele Hofmanna opět vytasil skvělý zákrok.
Už ani nepřekvapuje, že i další šance je na straně hostí. Janošek jen těsně netrefil branku.
Tenhle nápor měl nakonec své uplatnění, ke kterému se opět nachomýtl Chlumecký, který si dal druhý vlastní gól…1:2
Domácí ještě mohli vyrovnat, ale to by musel Brandner z bezprostřední blízkosti trefit bránu.

Branky: 15. Schranz (pen.) – 13. Chlumecký (vla.), 90. Chlumecký (vla.)
Karty: 28. Bezpalec (DUK), 72. Daniel Tetour (DUK), 88. Djuranović (DUK), 90+1. F. Rada (DUK) – 27. Mich. Kadlec (SLO), 88. S. Hofmann (SLO)

FK Dukla Praha: F. Rada – Douděra (76. Brandner), Bezpalec, Chlumecký, Milošević – D. Breda (52. Djuranović), Daniel Tetour, Holík, Marek Hanousek, Podaný (73. Holenda) – Schranz.
1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Mich. Kadlec – Sadílek, V. Daníček, Havlík (46. Janošek) – Navrátil (75. Kalabiška), Zajíc (84. Kubala), Petr.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.