Chlapi, styďte se! Ženy vás jasně válcují!

(Aktualizováno před )

V pondělí začíná poslední grandslamový turnaj tohoto roku – US Open. Zatímco mezi muži (po nucené zdravotní pauze a celkově poklesu formy v posledním roce Tomáše Berdycha) velký úspěch očekávat nemůžeme, mezi ženami bychom se možná nějakého triumfu dočkat mohli. Ale…

Pohled na žebříček WTA dává českému tenisovému fanouškovi naději, že by se do bojů o titul mohli dostat Petra Kvitová (je pátá) a Karolína Plíšková (8.), jenže u obou v tuto chvíli visí jistý otazník.
Kvitová musela v tomto týdnu vzdát čtvrtfinálový souboj v americkém New Havenu proti Španělce Suarézové za stavu 3:6. Už v předchozím zápase si stěžovala na bolesti v levém rameni a ty se teď ještě vystupňovaly. I proto se rozhodla vzdát, aby před US Open měla možnost se dát do pořádku. Bolavé rameno jí hodně omezovalo při servisu, na kterém má z velké části svůj tenis založen.

To Karolínu Plíškovou sice žádné zranění netrápí, velkou neznámou je však její spolupráce se Španělkou Conchitou Martinezovou, kterou si najala jako trenérku na tento grandslam. Vítězka Wimbledonu Martinezová zastoupí Australanku Rennae Stubbsovou, která sice nastoupila jako nová trenérka k Plíškové, ale už předtím měla podepsanou smlouvu s televizí, pro kterou bude komentovat přenosy z US Open.

Celkově se našich hráček ve dvouhře představí devět. Kromě Kvitové a Karolíny Plíškové ještě Barbora Strýcová, Lucie Šafářová, Kristýna Plíšková, Markéta Vondroušová, Kateřina Siniaková, Marie Bouzková a Karolína Muchová. Poslední dvě se probily do hlavní soutěže přes kvalifikaci.

Čeští fandové budou určitě i hodně sledovat čtyřhru, která vždy patří k parádní české ” disciplíně”. Jména jako Siniaková, Barbora Krejčíková, Šafářová, Lucie Hradecká, Květa Peschkeová, Strýcová či Barbora Hlaváčková nahání strach všem soupeřkám. A především se to týká dvou posledně jmenovaných, které včera spolu ovládly turnaj v New Havenu. Je to jejich první společný triumf, poté co se daly dohromady. Ve finále porazily tchajwansko-německý pár Sie Šu-wej, Laura Siegemundová 6:4, 6:7, 10:4.

Mezi muži máme jen Jiřího Veselého… Zmiňovaný Berdych je v žebříčku stále naše mužská jednička (71. na světě) a to už nehraje kvůli bolavým zádům několik měsíců, přesto je Veselý až za ním, na 87. místě…Další bývalý talent Adam Pavlásek není ani v první stovce.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz