Chlapec si nasadil prstýnek, nemohl ho sundat a pomoci mu museli hasiči

Na chirurgickou ambulanci Nemocnice Ústí nad Orlicí dorazila v neděli 15. dubna rodina se synem, který měl na prstu prstýnek, který nemohl sundat. Na chirurgii na tento zákrok nestačili, a tak rodině doporučili navštívit hasičskou stanici. Maminka se synem tak zavítala na hasičskou stanici, kde jsou „hasičští chirurgové“ na takové případy vybaveni. Prst byl již velmi nateklý. Pod proudem tekoucí studené vody a pomocí ruční elektrické brusky hasiči prstýnek z chirurgické oceli sundali. Podle slov zasahujících hasičů byl „zákrok“ velmi rychlý. Stačilo pouze 7 minut a prst byl vysvobozen. Chlapec si už zřejmě bude pamatovat, že půjčovat si maminčiny prstýnky se nevyplácí…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.