Search
Close this search box.

Chlapec bude moct využít zbytky zraku díky koupi digitální lupy

Radní města Vsetína schválili přijetí finančního daru Nadace profesora Vejdovského pro základní školu Rokytnice. Peníze jsou určeny na pořízení přenosné digitální lupy – Humanware Explore 8, která je určena pro žáka se zbytky zraku.

„Jedná se o dar ve výši 13 390 korun, z čehož 10 500 korun škole darovala firma DM Life, kde je společníkem Dominik Hašek, 2 890 korun poskytli běžci akce Oslavme život během, vysvětlil místostarosta Tomáš Pifka.

Žák třetí třídy dosud využíval jen stolní digitální lupu, která je velká jako počítač. Nedal se proto přenášet. Takže chlapec, když děti pracovaly na koberci, musel zůstávat v lavici. Z některých činností byl kvůli zrakové vadě z některých činností vyčleňovaný.

„S přenosnou lupou, která vypadá jako tablet, ale může jít kamkoli. Navíc od čtvrté třídy, kdy se budou žáci stěhovat z učebny do učebny, bude pro něj mobilní přístroj nezbytností,“ řekl ředitel základní školy Rokytnice Hynek Hromada.

Škole se podařilo získat peníze nejen od Nadace profesora Vejdovského, na nákup přístroje za 19 tisíc 990 korun přispěl také Zlínský kraj.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient