Search
Close this search box.

Chlapcům chybí na toaletách zrcadla. Téma číslo jedna na základních školách

Ředitelé základních škol už nerozhodují sami. Mají spoustu poradenských orgánů. Vznikají žákovské parlamenty, spolky rodičů, rady rodičů, skupiny na sociálních sítích a mnohé další.

Dostává se jim tak spousta poznatků, o kterých by jinak neměli ani tušení. Především zpětná vazba přímo od žáků je pro ně k nezaplacení.

A často se nestačí divit, jak moc závažné jsou pro žáky jejich školo pro ně naprosto banální záležitosti a jak moc velké rozdíly jsou mezi chápáním světa napříč generacemi.

Zatímco tak ředitelé řeší milionové investice do sportovišť a vzpomínají jak je před pár lety trápila absence basketbalových košů na jejich hřišti, současní žáci základních škol mají jiné starosti.

Dříve se řešila chybějící kantýna ve škole, samostatné skříňky místo hromadných šaten, papírové utěrky či sušiče rukou místo hadrových ručníků, možnost výběru jídla z více druhů a mnohé další.

A teď když už všechno toto děti mají a považují to za samozřejmost? Žákovské parlamenty mají jasno.

Jedním z hlavních témat je veřejná wi-fi v prostorách školy. Tím úplně nejzásadnějším problémem, které rezonuje chodbami škol, je ale absence zrcadel na toaletách.

A nutno podotknout, že úplně stejně, ne-li více, tímto nedostatkem trpí chlapci.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient