Chirurgové vyškovské nemocnice mají nový laparoskopický 3D systém

Od 2.7. 2018 je Chirurgické oddělení Nemocnice Vyškov p.o., prvním pracovištěm v regionu, které má k dispozici Laparoskopický 3D systém, který byl zakoupen z prostředků Evropských rozvojových fondů. Přístroj přináší výhodu trojrozměrného obrazu při všech laparoskopických operacích, poskytuje lepší komfort pro operujícího chirurga v lepší přehlednosti a tím i pro pacienta v ještě vyšší bezpečnosti a ve zkrácení délky operace. Se zavedením 3D technologie se zde otevírá prostor pro další rozšíření laparoskopických operací o nové typy zákroků.

Zásadní význam je ovšem v tom, že základní benefity laparoskopického operovaní pro pacienta tento systém ještě rozšiřuje do nové dimenze.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak