Search
Close this search box.

Cheb se připojuje k nevyplácení doplatků na bydlení

Cheb se připojil k městům, kde se ve vybraných lokalitách nebude vyplácet doplatek na bydlení. Týkat se to bude objektu soukromého vlastníka v Hálkově 28 a 30. Tímto nástrojem se chce město Cheb bránit proti takzvanému obchodu s chudobou a přílivu dalších problémových obyvatel.

„Každá obec může vydáním opatření obecné povahy vymezit oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů a úřad práce pak nemůže žadatelům z těchto lokalit přiznávat nové doplatky na bydlení. Týká se to však jen nově příchozích nájemníků, na ty, kteří tam již bydlí, se to nevztahuje. Tomuto opatření předcházela analýza, na které se podíleli státní policie, městská policie a městský odbor sociálních věcí a zdravotnictví. Výsledky šetření nám ukázaly, že právě v této lokalitě je zvýšený výskyt záškoláctví, porušování veřejného pořádku, nebo také časté stížností obyvatel žijících v blízkosti této lokality,“ zdůvodnila opaření chebská místostarostka Eva Horná.

Podle starosty Zdeňka Hrkala je v této problémové oblasti evidováno 20 procent všech sociopatologických jevů ve městě.

Město prozatím nebude lokality k odebrání doplatku na bydlení rozšiřovat. Již zmíněné šetření však ukázalo na další místa ve městě, na která je třeba se zaměřit. Kupodivu se nejedná o okrajová sídliště, ale o střed města. Konkrétně o okolí pěší zóny.

„Majitelé často nabízejí byty za neúměrné nájemné. Stát a města pak nájemcům bytů na nájemné přispívají. Příspěvek na bydlení města omezit nemohou. Jedná se o nárokovou dávku státní sociální podpory. Nově tedy lze využít možnosti omezení vyplácení doplatku. To se však bude týkat pouze nově příchozích nájemníků,“ doplnila Horná.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient