Cheb se chystá na kontrolu průjezdnosti ulic

Je třeba dbát na správné parkování motorových vozidel. Město Cheb se chystá na kontrolu.

Parkování ve městě je stále narůstající problém. Je nedostatek parkovacích míst, proto lidé nechávají často svá vozidla zaparkovaná na místech, která k tomu nejsou určena. Tím zamezují plynulou průjezdnost komunikací tak, jak je uvedeno zákonem o silničním provozu.

V případě mimořádné události je nutné zajistit rychlý, bezpečný a bezproblémový průjezd vozidel složek integrovaného záchranného systému k místu zásahu. Je lépe po zaparkování vozidla udělat pár kroků navíc, než zablokovat cestu těm, na které v těžkých chvílích nejvíce spoléháme. Proto vždy pamatujme, že naše špatně zaparkované vozidlo může způsobit vážný problém třeba při záchraně lidských životů.

Městská policie Cheb se společně s Hasičským záchranným sborem a Policií ČR Karlovarského kraje chystá v nejbližší době prověřit průjezdnost ulic na území města Chebu.

Za špatné parkování hrozí řidiči sankce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.