„Chceme znovu zaplnit kotel,“ říká speaker a zakladatel Ústeckých Patriotů Roman Daniš

(Aktualizováno před )

Desítky hodin tvoří nejen kreativní část ústeckého fanklubu choreografii na vybrané domácí zápasy. Jejich výtvor je vidět jen pár minut. Roman Daniš, jeden ze zakladatelů Ústeckých Patriotů a také speaker, je během zápasů otočen zády ke hře a diriguje fandění.

Kolik má ústecký hokejový fanklub členů?
Momentálně jsou členy jen lidé, kteří fanklub zakládali. Od září do něj bude moci vstoupit každý věrný fanoušek Slovanu.

Jak vysoký je členský poplatek?
Toto téma jsme řešili hodně dlouho a dospěli jsme k závěru, že první rok dáme částku 200 Kč. Ale do budoucna s touto částkou nechceme moc hýbat a příspěvek se zvýší maximálně o 100 Kč. Chceme pro členy umožnit výhody, například slevy na výjezdy, samolepky a naše nová trička.

Mají členové přehled o tom, za co se utrácí finanční prostředky?
Samozřejmě, že mají. Informace o tomto mají i lidé, kteří nejsou členy a přispívají do našeho choreo fondu, ze kterého hradíme všechny výdaje. Od barev, přes papír až po úhly na kreslení. Vedeme si účetnictví, protože chceme mít i my sami přehled o všech transakcích co provádíme.

Pokud se do fanklubu chce člověk připojit, jak na to?
Stačí přijít do kotle a tam fanouška seznámíme s podmínkami členství. Samozřejmě uvítáme v kotli každého fanouška a ne jen člena fanklubu.

Plánujete nějaké novinky pro sezónu 2018-19?
Plánujeme chorea i na tento rok a chtěli bychom dělat pravidelné výjezdy. Navíc máme v plánu udělat samolepky a trička, které už jste mohli vidět na našich facebookových stránkách „Choreo team“. Trička se natolik zalíbila, že již připravujeme druhou objednávku, registrujeme již kolem dvaceti zájemců. Tak obrovský zájem jsme opravdu nečekali! Na prosinec chystáme velkou akci s názvem “Štětec není zločin”. Chceme seznámit veřejnost s přípravou chorea a ukázat, jak naše výtvory vznikají. Každý si bude moci udělat buď vlastní nápis, nebo obrázek, kterým podpoří naše hráče.

Kde berete inspiraci pro chorea?
Je to různé, ale většinou každý k tomu řekne něco a vznikne z toho samotné choreo. Každý přispěje svou troškou do mlýna.

Dokážete odhadnout, kolik času průměrně potřebujete k výrobě chorea?
Záleží na velikosti a složitosti. Ta menší trvají okolo 10 až 19 hodin a velká, jako byla srdíčková akce (naše srdce bijí pro Slovan), přes 40 hodin.

Je těžké nahradit původní Lion Patriots, tedy Tepličáka a spol.?
Lion Patriots, podle mého, nejdou nahradit. Byla to úžasná doba a přál bych jí každému zažít. Jsem moc rád, že jsem mohl tuto dobu prožít a vyrůstat v tak skvěle partě lidí. Většina z nás, co založila Ústecké Patrioty, vyrostla na Lion Patriots. Chceme navázat na jejich odkaz a vést kotel ve stejném duchu. Našim cílem je zaplnit kotel tak, jak tomu bylo dříve.

Do ligy postoupila Poruba a vrátila se Jihlava. Baví vás cestovat takto daleko a podporovat Slovan?
Já osobně mám rád takové výjezdy. Dodnes vzpomínám na výjezdy, na které bral dříve Tepličák kytaru. Zpíval celý autobus. Na dlouhých cestách si člověk užije hodně legrace.

Liší se z vašeho pohledu fandění na venkovních a domácích zápasech?
Já jako speaker mám pohled pořád stejný, koukám většinu času na lidi v kotli a snažím se udržet atmosféru (smích). Nějaké drobné rozdíly v domácích a venkovních zápasech jsou. Intenzita fandění je na podobné úrovni, záleží také na počtu lidí, který se výjezdu účastní.

Dokázal byste odhadnout, na jakém místě se v tabulce umístí Ústí po základní části?
Já jsem velký optimista a věřím, že Slovan skončí do 6. místa a určitě rád bych viděl i semifinále. Ale vím, že tabulka bude velmi vyrovnaná a každý bude nebezpečným soupeřem.

Kteří sponzoři vás podporují?
Loňský rok nás podpořila společnost AUTOSKLO TEAM. Samozřejmě chceme poděkovat i všem fanouškům, kteří přispěli do choreo fondu loňský rok. Tento rok nás oslovila společnost Glencore a vytvořila pro nás nové vlajky, které jsou neskutečně nádherné a těšíme se na první přípravný zápas s Kladnem až je použijeme. Společnost Glencore chystá projekt, který by měl spojit sporty v našem městě a nás tento projekt velmi zaujal. Rozhodli jsme se tuto akci podpořit jak nejlépe umíme a to choreem, které uvidíte 17. září v zápase se Vsetínem. Samozřejmě chystáme choreo i na první mistrovský zápas, ale to zůstává v tajnosti, aby se lidé měli na co těšit.

Chtěl bych poděkovat Lion Patriots za roky oddanosti a za to, co pro klub i pro všechny z nás udělali. Náš název je i takovou symbolikou, aby se na LP nezapomnělo. Proto ti patrioti zůstali v názvu. Ještě bych chtěl vyzvat každého fanouška Slovanu k tomu, aby na hokej chodil pravidelně, protože hráči budou naši podporu určitě potřebovat.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz