Search
Close this search box.

„Chceme se poprat o posun do lepší poloviny Juniorské ligy,“ říká trenér jihlavských fotbalistů Michal Kadlec

Svůj podzimní příběh v neděli dopsala též Juniorská liga. V jejím sedmém a pravděpodobně poslední ročníku samozřejmě nescházel ani výběr mladých hráčů FC Vysočina. O hodnotící pohled na podzimní boje jsme požádali trenéra týmu a jihlavskou fotbalovou legendu v jedné osobě – Michala Kadlece.

V šestnácti duelech jsme vybojovali 21 bodů, což nás řadí na 5. příčku tabulky. Předčili jsme týmy Zlína, Karviné a Třince. Na čtvrté Brno a na případný jarní postup do skupiny o titul nám nyní chybí 5 bodů. Výsledkově jsme měli lepší úvod a závěr podzimu, naopak slabší byla prostřední část sezóny.

Tradičně se poměrně výrazně proměnil kádr mužstva…

V létě kádr ve formě přestupu či hostování opustili gólman Patrik Duba, dále Pedro, Tomáš Duba, Vrzal, Fikar a Matulka. V průběhu sezóny ještě odešli Svoboda, Kolčava, Dujmović, Mašić a Průša. Naopak nás v létě doplnili hráči ročníku 1999 Křišťál, Pavlík, Řezáč, Šteffl, Urbánek a v průběhu podzimu se do kádru vrátil čínský ofenzivní hráč Zhou Minghao. Nutno dodat, že kvůli zraněným kolenům nebyli k dispozici Sargsyan a Lorenc, časté zdravotní potíže trápily Častu. I proto jsme po vzájemné dohodě využívali hráčů z kádru „A“ mužstva či dorostu, případně i hráče přicházející do klubu na zkoušku.

Které duely byste zařadil mezi vydařené?
Spokojen jsem byl po domácím duelu s Olomoucí, které nabídlo plno branek a dobrý konec pro nás – 4:3. Potěšil mne též domácí obrat proti Slovácku z 0:2 na 3:2. A opomenout nemohu ani poslední dvě utkání podzimu – 1:3 v Ostravě a 4:1 doma s Brnem.

A naopak – se kterými zápasy jste nemohl být spokojen?

Herně i výsledkově to bylo špatné ve Zlíně (0:4) a v Brně (0:3). Zklamání představovaly dobře rozehrané, ale nakonec ztracené zápasy – doma s Třincem 2:3 a v Ostravě 1:5.

Kteří fotbalisté náleželi k podzimním oporám? Kdo zaznamenal herní progres?

Velkou univerzálnost ukázal Svatík, který dokázal nastupovat v obraně, záloze i v útoku a vždy byl platným. Svoje ofenzivní možnosti ukazoval Smejkal. Turyna potvrdil schopnost vstřelit branky a plnit roli klasického útočníka, který nám po odchodech některých hráčů a zranění Lorence citelně chyběl. Rychle se zapracovali Křišťál, Řezáč, Šteffl. Jejich výkony v některých utkáních by mohly být příslibem do budoucna. Stejně tak i hra Pavlíka, který se vrátil po delší nemoci a v závěru byl platným hráčem. V brance jsme se mohli opřít o Koláře. Musím ovšem říct, že i tito hráči střídali velmi dobré výkony se slabšími. Samostatnou úlohu plnili hráči „áčka“, kteří ve většině utkání byli přínosem.

Na čem musíte přes zimu a v jarní sezóně zapracovat?
Čeká nás hodně práce. Budeme chtít ustálit herní projev, zlepšit defenzivní činnost celého mužstva, zvýšit důraz a úspěšnost v osobních soubojích a také zlepšit silovou připravenost. Dále se musíme vyvarovat utkáním, které byly velmi dobře rozehrané a vinou ztráty koncentrace nebo velkým množstvím individuálních chyb jsme je nakonec ztratili. Několikrát jsme se přesvědčili, že zvládnout dobře poločas nebo 60 minut nestačí. Na tom musíme zapracovat.

Věřím ve schopnosti hráčů, tyto úkoly jsou v jejich silách. Musí ale tvrdě pracovat v tréninku a následně to potvrzovat v utkáních. Hráči v tomto ohledu na sebe musí být přísni a naučit se zodpovědnosti vůči sobě i ostatním, vůči mužstvu. Tohle musí pochopit, aby se mohli ve fotbalové kariéře posunout dál.

Jak bude vypadat porce vašich jarních zápasů?
Ze základní části moravské skupiny Juniorské ligy nám ještě zbývá odehrát pět zápasů, přičemž začínáme 18. února v Olomouci. Po 17. březnu, kdy je na programu poslední zápas základní části, se naše osmičlenná tabulka rozdělí na lepší a horší polovinu, podle čehož se týmy budou kvalifikovat do bojů o juniorský titul nebo do skupiny o umístění ve spodní části celkové tabulky. Přes pětibodovou ztrátu bychom se ještě chtěli poprat o posun do lepší poloviny Juniorské ligy.

Chtěl byste něco dodat závěrem?
Ano, rád bych hráčům poděkoval za předvedené výkony. Stejně tak bych chtěl poděkovat všem v klubu, kteří se podílejí na vytváření podmínek pro činnost nejen juniorského týmu!

Hráčské statistiky za podzim
Vstřelené branky: 6 – Turyna, 5 – Smejkal, 4 – Čáp, 2 – Svatík, Průša, Javůrek, Novotný, 1 – Šteffl, Beseda, Zhou, Dujmović, Vedral, Hykel, Mašić, Mih.Popović.

Odehrané zápasy: 16 – Smejkal, Svatík, Šteffl, 15 – Řezáč, Vašíček, 13 – Beseda, Karmazín, Křišťál, 12 – Kolář, 9 – Čáp, Zhou, 8 – Pavlík, 7 – Turyna, Urbánek, 6 – Dujmović, Průša, Vedral, 4 – Hykel, Mašić, Svoboda, 3 – Časta, Sargsyan, Vízek, 2 – Bončo, Javůrek, Lokvenc, Lorenc, Novotný, Šlein, 1 – Denisov, Havlín, Jágrik, Komolong, Malata Mir., Marcin, Merlo, Mlejnek, Ševčík, Šumský, Točík, Mih.Popovič.

Odehrané minuty: 1389 – Svatík, 1254 – Smejkal, 1194 – Řezáč, 1147 – Vašíček, 1080 – Kolář, 1054 – Šteffl, 1005 – Křišťál, 906 – Beseda, 783 – Čáp, 522 – Vedral, 519 – Dujmović, 496 – Turyna, 424 – Pavlík, 392 – Karmazín, 381 – Průša, 374 – Zhou, 360 – Hykel, 316 – Urbánek, 313 – Mašić, 270 – Vízek, 180 – Šlein, 152 – Javůrek, 138 – Svoboda, 129 – Novotný, 99 – Bončo, 90 – Jágrik, Komolong, Šumský, 75 – Ševčík, 73 – Lorenc, 63 – Točík, 60 – Denisov, Malata Mir., 59 – Mih.Popovič, Časta, Merlo, 47 – Sargsyan, 45 – Lokvenc, 35 – Marcin, 30 – Mlejnek, 28 – Havlín.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient