Search
Close this search box.

Chata v Lopenických Bošáčcích shořela, škoda je půl milionu

Chata Bošáčky v blízkosti Mikulčina vrchu vzplála 16. března v 22:41. Příjezd k požáru byl komplikován mlhou, rozbahněným terénem a hlavně nesprávně nahlášeným místem požáru. Hořící chata byla nalezena průzkumem v nepřístupném terénu až v lokalitě Lopenické Bošáčky. Dobrovolní hasiči z Březové a Strání museli k požáru přijet ze strany Slovenské republiky, přes obec Nová Bošáca. K dohořívající chatě hasiči přijeli pouze s terénním velitelským automobilem. Ostatní zásahové automobily hasičů zůstaly stát v rozbahněném terénu, ve vzdálenosti asi jeden kilometr od místa požáru.

Na místě požáru byli dva muži a jedna žena. Žena po chvíli omdlela, proto byla povolána zdravotnická záchranná služba. Sanitní vůz ale zůstal stát na točně autobusů na Vyškovci. Ženu tak hasiči přivezli k ošetření terénním automobilem. Žena následně odmítla převoz do nemocnice a vrátila se zpět na místo požáru.

Příčinou vzniku požáru dřevěné chaty byla nesprávná úprava prostupu kouřovodu hořlavou stěnou. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 500 000 korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient