Charitativního turnaje Sport Hradec Cup se zúčastnil i Mountfield HK

(Aktualizováno před )

V sobotu 23. června se uskutečnil Sport Hradec Cup 2018. Jednalo se o jubilejní 10. ročník turnaje v malé kopané, kde zastupovalo Mountfield HK osm hráčů. Hradečtí hokejisté uhráli ve skupině dvě vítězství z pěti utkání, to však nikoho netrápilo. Nejdůležitější událostí totiž byla vybraná částka na jedenáct hendikepovaných dětí, která se zastavila na hodnotě 1 212 432 Kč!

Turnaje konaného na půdě TJ Slavia Hradec Králové se zúčastnil i Štěpán Matějček, který celou akci hodnotí velice pozitivně. „Celý den jsme si užili, zejména proto, že šlo o turnaj pro dobrou věc. Potkali jsme spoustu lidí a fanoušků, třeba takového, který navštěvuje naše zápasy se svým taťkou na vozíčku. Udělali jsme si s nimi fotku a tím snad i radost. To byl základ tohoto turnaje,“ popisuje atmosféru hradecký útočník.

Na události však nebyl přítomen pouze Štěpán Matějček, ale i dalších sedm hradeckých hokejistů. Konkrétně se jednalo o Jana Bergra, Štěpána Havránka, Patrika Miškáře, Jaroslava Pavelku, Radovana Pavlíka, Radka Pilaře a nyní čerstvě draftovaného Radima Šaldu. Všichni tito hráči přijeli rozdávat na turnaj hlavně radost a podpořit charitativní událost.

Nešlo však jen o to potěšit a pobavit všechny, pro které byla tato akce mířená. Dalším účelem bylo nejen skrze dražbu vybrat co největší částku pro hendikepované děti. A to se povedlo. Dokonce ve větší míře než se čekalo. Za celý Sport Hradec Cup 2018 se totiž vybrala suma přes jeden milión korun, přesná cifra činí 1 212 432 Kč. K této částce dopomohla také aukce předmětů z prostředí hradeckého hokeje – hokejka Jiřího Šimánka, rukavice Dominika Graňáka nebo originální dres Petra Zámorského.

Jubilejní desátý ročník se tedy vydařil, jelikož se vybral více než dvojnásobek loňské částky. „Musím říct, že je to parádní věc. Pomoct dětem, které v životě neměly tolik štěstí a narodily se s hendikepem. Organizátoři na začátku vyhlásili, že je cílem vybrat přes milión. To se nakonec povedlo a jsme za to moc rádi. Je super, že jsou takové akce. Jen ať se pomáhá dětem, které neměly v životě takové štěstí,“ přeje si mladý forvard Mountfieldu HK.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz