Search
Close this search box.

Charitativní prodej vánoční hvězdy vynesl pro dětskou hemato-onkologii přes 2,3 milionu korun

Rekordní výtěžek opět zaznamenal charitativní prodej vánočních hvězd, který již od roku 1998 pořádá obecně prospěšná společnost Šance Olomouc. Na podporu hemato-onkologického oddělení Fakultní nemocnice Olomouc se podařilo získat neuvěřitelných 2 337 676 korun.

Výtěžek sbírky zůstává v regionu. Finanční prostředky Šance využívá na humanizaci dětské hemato-onkologie, na sociální pomoc rodinám a na financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po léčbě a na aktivity, které naplní volný čas hospitalizovaných dětí a podpoří jejich psychickou a duševní relaxaci.

S prodejem vánočních hvězd pro dobročinné účely začalo sdružení Šance v roce 1998. Tehdy se podařilo získat 58 700 korun. Od té doby se částka s drobnými výkyvy rok od roku zvyšuje. V roce 2017 narostla v porovnání s předchozím rokem z 2 027 412 korun na 2 337 676 korun.

Prodej vánočních hvězd však není jedinou charitativní akcí, kterou Šance Olomouc k získání finančních prostředků podniká. Před vánočními svátky také pořádá Věncování, tedy prodej adventních věnců, které pod dohledem profesionálů vyrábějí sami pacienti i známé osobnosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient