Search
Close this search box.

Cestovní ruch ve Zlínském kraji stále roste

Podle údajů vydaných Českým statistickým úřadem pokračuje růstový trend návštěvnosti Zlínského kraje zahájený před šesti lety. Na růstu se podílejí jak hosté z tuzemska, tak ze zahraničí.

„Podle zprávy Českého statistického úřadu přijelo za první tři čtvrtletí roku 2018 do Zlínského kraje 625 151 hostů, kteří zde strávili 1 819 590 nocí. Meziročně tak vzrostl o 8,75 % celkový počet hostů a o 4,91 % počet přenocování. Kdybychom hodnotili jen třetí čtvrtletí, tedy letošní hlavní sezonu, zde patří Zlínský kraj z pohledu růstu návštěvnosti mezi tři nejlepší regiony spolu s kraji Karlovarským a Plzeňským,“ informovala ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Petra Psotková.

„Zlínský kraj drží rostoucí trend v počtech domácích hostů, kterých v prvních devíti měsících letošního roku přijelo o více než 8% více než v roce 2017. Vyšší dynamiku vykazuje nárůst počtu cizinců, a sice téměř 11 procent,“ doplnila Petra Psotková.

Průměrná délka přenocování se v dosavadním průběhu letošního roku mírně zvýšila, pohybuje se kolem 2,9 přenocování na jednoho hosta. „Tuto průměrnou hodnotu překračují pobyty tuzemských hostů, naopak nejkratší dobu přenocování u nás mají hosté z blízkých zahraničních trhů – Polska a Maďarska,“ uvedla ředitelka.

Mezi desítkou zahraničních trhů stojí za povšimnutí pokračující růst počtu maďarských a ukrajinských klientů. Zajímavý je také růst počtu hostů (+17%) a jejich přenocování (+15%) ze vzdálených asijských trhů (Čína, Japonsko, Jižní Korea, Tchaj-wan), kterých v součtu přijelo do kraje2115 astrávili zde 4641 přenocování.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient