Čeští pohároví zástupci sčítají ztráty. Po Plzni přišla do konce sezony o útočníka i Slavia

Michael Krmenčík z Plzeň se chystá na operaci, slávista Stanislav Tecl už jí má za sebou a Lukáš Masopust z Jablonce si do konce tohoto roku už nezahraje. Od našich pohárových zástupců tak přicházejí jen špatné zprávy. Tato zranění jsou komplikacemi i pro reprezentaci, protože všichni tři do ní díky svým kvalitním výkonům na podzim patřili.

Stanislav Tecl si před měsícem v derby s Bohemians zranil koleno. Zdálo se, že měsíční pauza by mohla k uzdravení podvrknutého kloubu stačit. Jenže poté co Tecl nastoupil jako náhradník do zápasu Evropské ligy v Kodani, cítil, že problémy nadále přetrvávají. „Na kontrolním vyšetření se ukázalo, že došlo k poškození předního zkříženého vazu,“ konstatoval klubový lékař Petr Krejčí, který i provedl následnou operaci.
„Bohužel v zápase v Kodani došlo k tomu, čeho jsme se s doktory báli nejvíce. Koleno bohužel nevydrželo. Zranění k fotbalu patří, nemá cenu se teď dívat do minulosti. Operaci mám za sebou, teď mě čeká rehabilitace. Doufám, že se dám stoprocentně do pořádku,“ uvedl Stanislav Tecl.
Operaci má sice tento šikovný útočník za sebou, jenže to zároveň vypadá, že už si v této sezoně nezahraje…

Těžkou hlavu mají i v Jablonci. V sobotním zápase s Duklou se jim zranil středopolař Lukáš Masopust, který patřil k nejpříjemnějším překvapením ligového podzimu. Jeho kvalitní výkony ho dokonce vyšvihly až do reprezentace. Teď si však až do konce roku už nekopne, protože má zraněný postranní vaz po hrubém faulu obránce Dukly Jána Ďurici.
Masopust tak nepomůže Jablonci v odvetách zápasů Evropské ligy, bude též chybět v pěti zbývajících podzimních kolech naší první ligy a i reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý ho musí oželet při nominaci ohledně přátelského zápasu s Polskem a utkání Ligy národů se Slovenskem.

Jak už bylo dříve uvedeno, plzeňský útočník Michael Krmenčík se chystá na operaci přetrženého zkříženého vazu na levé noze. Následná rekonvalescence si vyžádá půlroční přestávku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.