Čeští plavci se blýskli olympijskými limity. Micka navíc překonal národní rekord

Olympijské hry sice začínají až za rok a čtvrt, přesto už nyní se na ně mohou těšit dva čeští plavci.

Na stockholmském mítinku zaplaval čtyřiadvacetiletý kraulař Jan Micka trať 1500m za 14:48,52 minuty, čímž nejenom překonal o téměř sedm sekund vlastní český rekord, ale zároveň se kvalifikoval jak na mistrovství světa, tak i na olympijské hry.

Oba sportovní svátky se konají v Asii, světový šampionát v Koreji a olympiáda v Japonsku. Na MS, které se koná už letos, se představí i znakařka Simona Kubová, která si také už zároveň vyplavala na padesátku olympijský limit časem 28, 17s. Tohoto skvělého výkonu dosáhla na plaveckém klání v holandském Eindhovenu. „Mám z toho vážně velkou radost. Není moc sportovců, kteří to dotáhli na tři olympiády po sobě. Znamená to, že člověk deset let maká na té nejvyšší úrovni. Je to velký úspěch pro celý můj tým,“ uvedla Kubová.

V Nizozemí se dařilo i Tomáši Frantovi, který si v disciplíně 50m znak zaplaval český rekord časem 25,42s. a též se představí v létě v Koreji.
V zemi „asijského tygra“ nebude chybět ani Petra Weber, která je známá spíše pod dívčím jménem Chocová. Už v rozpavbě holandského mítinku spnila časem 31,11 vteřiny A limit mezinárodní federace FINA na padesátku prsa. „Se svým výkonem jsem maximálně spokojená. Takhle dobrý čas se mi nepodařilo zaplavat už pět let, takže je vidět, že má spolupráce s trenérem Lutherem je opravdu skvělá,“ uvedla na svazovém webu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.