Čeští mladíci porazili fotbalového trpaslíka. Teorie na postup stále žije

Možná někdo očekával od naší fotbalové „21“ proti stejně starým hráčům San Marina gólový brankostroj, ten se ale zdaleka nekonal. Na vině byla důsledná obrana soupeře, přes kterou se naši nebyli schopni pořádně dostat. Našim mladíkům chyběla i větší kreativita a moment překvapení. Zkrátka tenhle výběr není tak silný jako ty předchozí, a proto se nemůžeme divit, že už má jen teoretickou šanci na postup na evropský šampionát, který se koná příští rok v Itálii. V tuto chvíli je naše „jednadvacítka“ ve skupině na třetím místě, na vedoucí Řecko ztrácí šest bodů, na druhé Chorvatsko tři.

V zápase proti San Marinu se naši prosadili až v 50. minutě! Ladra zužitkoval pěknou přihrávku od Vaněčka – 0:1. Další gól přidali naši po třech minutách. Takács nejdříve hlavičkoval do břevna, ale u odraženého míče byl jako první Král, který pohotově zavěsil – 0:2.
Pak ještě měli Ladra, Hašek a Lischka další šance, ale už se neprosadili.

„Utkání mělo podobný průběh jako na podzim, kdy jsme s nimi hráli 3:1. Celý zápas jsme hráli proti hlubokému bloku soupeře. Chybělo nám více kvality a větší přesnost. Povedl se vstup do druhé půle a utkání bylo pod naší kontrolou, ale čekal jsem, že ukážeme více kvality a sebevědomí. Bereme to jako splněnou povinnost a teď se musíme připravit na zápas s Řeckem, kdy musíme být ve hře přesnější,“ zhodnotil zápas trenér Vítězslav Lavička.

Právě pondělní zápas s Řeckem bude rozhodující pro případný postup na ME. Jenom výhra nás udrží ve hře.

San Marino – ČR 0:2 (0:0)
Branky: 51. Ladra, 53. Král. Rozhodčí: Teixeira – Fernandes, Pereira (všichni Portug.). ŽK: Zonzini, Ceccaroli (oba San Marino).

San Marino: Benedettini – Conti (87. Michelotti), Censoni, Cevoli, D’Addario – Battistini – Pancotti, Mularoni, Zonzini (67. Ceccaroli), Tomassini (56. Zafferani) – Nanni. Trenér: Costantini.

Česko: Staněk – Helešic, Lischka, Král, Matějů – Kulhánek (77. Květ) – Takács, L. Sadílek (46. F. Hašek) – Ladra, Pulkrab, Vaníček (63. Matoušek). Trenér: Lavička.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak