Čeští hráči malého fotbalu jsou v semifinále. Nyní je čeká Anglie

Čeští reprezentanti v malém fotbalu obhajují z loňského ME stříbrné medaile. Na dosavadním šampionátu na Ukrajině zatím mají šanci tento úspěch vyrovnat a třeba i překonat.

Včera nastoupili ve čtvrtfinále proti týmu Bosny a Hercegoviny. Naši se dostali do vedení v 9. minutě, kdy se po individuální akci prosadil Levčík. Další dva góly padly v úplném závěru první půle. Nejdříve Bosňané vyrovnali, ale vzápěti si čeští reprezantanti vzali vedení na svou stranu díky Göthovi.

Navíc se Čechům povedlo hned po změně stran přidat další gól, když se trefil Polák. Soupeř už nedokázal na toto dvoubrankové manko zareagovat.

Česko se tak dostalo do semifinále, v kterém se střetne s Anglií, která vyřadila domácí Ukrajinu.

Čtvrtfinále
ČR – Bosna a Hercegovina 3:1 (2:1)
Branky: 9. Levčík, 20.+3 Göth, 21. Polák – 20.+2 Lovrinovič z pen.

Češi vstoupili do vyřazovacích bojů ze druhé místa ve skupině. K postupu do play-off jim stačila i remíza s Maďarskem 2:2. Z první příčky postoupilo Srbsko, s kterým Česko ve skupině také remizovalo.

ČR – Maďarsko 2:2 (0:1)
Branky: 31. a 39. Demeter – 14. Szabó, 33. Rajz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak