Čeští hráči malého fotbalu jsou v semifinále. Nyní je čeká Anglie

Čeští reprezentanti v malém fotbalu obhajují z loňského ME stříbrné medaile. Na dosavadním šampionátu na Ukrajině zatím mají šanci tento úspěch vyrovnat a třeba i překonat.

Včera nastoupili ve čtvrtfinále proti týmu Bosny a Hercegoviny. Naši se dostali do vedení v 9. minutě, kdy se po individuální akci prosadil Levčík. Další dva góly padly v úplném závěru první půle. Nejdříve Bosňané vyrovnali, ale vzápěti si čeští reprezantanti vzali vedení na svou stranu díky Göthovi.

Navíc se Čechům povedlo hned po změně stran přidat další gól, když se trefil Polák. Soupeř už nedokázal na toto dvoubrankové manko zareagovat.

Česko se tak dostalo do semifinále, v kterém se střetne s Anglií, která vyřadila domácí Ukrajinu.

Čtvrtfinále
ČR – Bosna a Hercegovina 3:1 (2:1)
Branky: 9. Levčík, 20.+3 Göth, 21. Polák – 20.+2 Lovrinovič z pen.

Češi vstoupili do vyřazovacích bojů ze druhé místa ve skupině. K postupu do play-off jim stačila i remíza s Maďarskem 2:2. Z první příčky postoupilo Srbsko, s kterým Česko ve skupině také remizovalo.

ČR – Maďarsko 2:2 (0:1)
Branky: 31. a 39. Demeter – 14. Szabó, 33. Rajz.