Čeští hokejisté získali povinné tři body, Francii deklasovali šesti góly

Česká hokejová reprezentace zvládla v pohodě předposlední zápas základní části mistrovství světa. Francii porazila 6:0 a je blízko postupu do čtvrtfinále.

Velkou zásluhu na pohodové výhře měl David Pastrňák, který dvěma góly během osmi minut dal našim vedení 2:0. Nejdříve využil vyhraného buly svého spoluhráče z Bostonu Krejčího. Za čtyři minuty to byl jeho další parťák z lajny Jaškin, kdo mu šikovně přihrál. Právě Jaškin dal třetí gól našeho týmu v první třetině, když využil nedorozumění francouzské obrany.
Naši ale vůbec nepolevili a v podstatě nedali svou hrou Francouzům šanci nějak nás výrazně ohrozit. Dokázali jsme to i brankově zužitkovat. Jaškin se Šulákem se ještě netrefili, ale Horák ve 22. minutě už ano, když tečoval nepovedenou střelu Kubalíka. Za šest minut se znovu trefil Horák, velkou zásluhu na tom měl Chytil, který prošel kolem tří protihráčů, vystřelil, puk se odrazil od břevna právě k Horákovi, pro kterého už nebyl problém kotouč dopravit do sítě.
Šestý a poslední gól dali naši v 51. minutě. Autorem byl Nečas.

Naše hokejisty čeká zítra ve 20:15 poslední zápas ve skupině, nastoupí proti Rakousku.

ČR – Francie 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Pastrňák (Krejčí), 8. Pastrňák (Jaškin), 15. Jaškin (Krejčík), 22. Horák (D. Kubalík, Šulák), 28. Horák (Chytil, Sklenička), 51. Nečas (Krejčík, Polášek). Rozhodčí: Kubuš (SR), Öhlund (Švéd.) – Kilian (Nor.), Vanoosten (Kan.). Od 33. do 35. minuty nahradil Kiliana Davis (USA). Vyloučení: 2:6, navíc Janil (Fr.) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6252.

ČR: Rittich – Gudas, Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Polášek, Krejčík – Řepík, Faksa, Červenka – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Hyka, Nečas, D. Kubalík – Horák, Plekanec, Chytil – od 31. navíc Kousal. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Václav Prospal a Jaroslav Špaček.
Francie: Quemener (28. Ylönen) – Manavian, Auvitu, Hecquefeuille, Chakiachvili, Janil, Raux, Thiry – Fleury, Guttig, Rech – T. Da Costa, Texier, S. Treille – Claireaux, Bouvet, Douay – Perret, Ritz, Leclerc – Lamperier. Trenér: Dave Henderson, Laurent Meunier a Pierre Pousse.