Čeští hokejisté se nevzdali a otočili třígolovou ztrátu

Čeští hokejisté vstoupili úspěšně do tradičního turnaje, který se koná vždy v před Vánoci v Rusku. Nyní se ale výjimečně utkání Finsko – Česko odehrálo v Tampere. Další zápasy se však už uskuteční v Moskvě (v sobotu hrajeme s Ruskem a v neděli se Švédskem).

Finsko – ČR 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:0, 0:3 – 0:0)

Když po dvou třetinách prohrávali naši hokejisté 0:3, málokdo věřil, že by to ještě mohli otočit. Ale čeští hokejisté to nevzdali a ukázali, že tento tým má v sobě dobrý základ, na kterém by se mohlo stavět i pro mistrovství světa na Slovensku v příštím roce.
Ale vraťme se k utkání, přesněji do poslední třetiny, kdy měli naši hvězdnou minutu. Po přihrávce Sekáče se nejdříve trefil Bulíř a za 42 vteřin zamířil přesně do brány bekhendem Lenc a naši hned byli Finům na dostřel.
Čechům narostla křídla a korunovali to třetím gólem Kundrátka.
Do konce zápasu už žádný gól nepadl, a tak muselo rozhodnout prodloužení. Nerozhodlo. Následovaly tak samostatné nájezdy. Ty se obzvlášť dařily Kubalíkovi, který přemohl gólmana v páté a následující šesté sérii. „Při prvním nájezdu jsem čekal na střelu, kde se otevře místo, a proteklo to brankáři do brány. Najednou jsem měl sebevědomí si něco dovolit, tak jsem šel u druhého pokusu do kličky. Zkusil jsem něco, co občas zkouším. A dopadlo to dobře,“ podotkl Dominik Kubalík.

Branky a nahrávky: 19. Hakulinen (Virtanen, Rajala), 23. Puustinen (Junttila), 28. Rajala (Hakanpää) – 43. Bulíř (Sekáč, Zámorský), 43. Lenc (Zámorský, Jordán), 52. Kundrátek (Sekáč, Roman), rozhodující sam. nájezd D. Kubalík. Rozhodčí: Öhlund, Nord (oba Švéd.) – Elonen, Nikulainen (oba Fin.). Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 6299.

Finsko: Ortio – Hakanpää, Leskinen, Virtanen, Lindbohm, Vainio, Jokipakka, Lukka, Friman – Puustinen, Palve, Junttila – Rajala, Ruotsalainen, Hakulinen – Ojamäki, Kalapudas, J. Peltola – Sallinen, J. Lajunen, Ikonen. Trenéři: Jukka Jalonen, Mikko Manner a Antti Pennanen.
Česko: Hrubec – Němec, Polášek, Zámorský, Jordán, Kundrátek, Štencel, Musil, Krejčík – Nestrašil, Novotný, Sekáč – D. Kubalík, R. Hanzl, Lenc – H. Zohorna, Bulíř, T. Zohorna – Tomášek, Roman, Beránek. Trenéři: Miloš Říha st., Robert Reichel a Karel Mlejnek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.