Search
Close this search box.

Čeští hokejisté porazili Švýcarsko, rozhodly samostatné nájezdy

Český hokejový tým opět nedokázal vyhrát za tři body. Naši hokejisté museli dotahovat tříbodový náskok Švýcarů, kteří se do něj dostali díky proměněným přesilovkám.

Do prvních vyloženějších šancí se dostali Švýcaři, jejich dva hráči prověřili připravenost našeho brankáři, v tuto chvíli ještě Francouz odolal. To už neplatilo ve 12. minutě, kdy švýcarský tým využil přesilovku, Hofmannovu střelu ještě Francouz vyrazil, ale na dorážku Niederreitera už byl krátký – 0:1.
Do zajímavé příležitosti se ve 13. minutě dostali i naši, ale nakonec nedokázali využít přečíslení tří hráčů proti jednomu soupeři. Fanoušci českého týmu, kterých přijelo na zápas více jak tisíc, se dočkali gólu o tři minuty později. Kubalík přízemní střelou prostřelil švýcarského gólamna a bylo vyrovnáno – 1:1.
Ještě před odchodem do kabiny mohli naši hokejisté otočit stav utkání, ale dvojice Červenka, Faksa nedotáhla do konce svůj útok.

Branky se naopak dočkali Švýcaři a opět to bylo z přesilovky. Ve 21. minutě se trefil Hofmann – 1:2.
Neuběhly ani dvě minuty a hráči helvetského kříže se znovu radovali, Moser zblízka překonal českého gólmaan – 1:3.
Českému týmu se povedlo záhy snížit, Moravčík využil přihrávku Skleničky – 2:3.
Jenže…opět přišla švýcarská přesilovka, což v totmo utkání znamená skoro vždycky gól do naší sítě…Autorem je opět Moser – 2:4.
Toto skóre však netrvalo dlouho, český tým se za půl minuty mohl radovat z gólu, když Jaškin šikovně tečoval Moravčíkovu střelu – 3:4.
Našim se povedlo srovnat v 35. minutě. Řepík využil chytré nahrávky Kubalíka – 4:4.

Žádný gól už do konce základní části nepadl, i když opět hrozilo, že naši budou inkasovat v oslabení a především Švýcaři zahrávali trestné střílení. Francouz však soupeřova hráče vychytal a šlo se do prodloužení. Jedinou velkou šanci v něm měl Faksa, ale trefil jen brankařův beton.

Musely tedy rozhodnout samostatné nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl náš Řepík.

ČR – Švýcarsko 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 3:3, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 17. D. Kubalík (Nečas), 25. Moravčík (D. Sklenička, Hyka), 28. Jaškin (Moravčík, Nestrašil), 35. Řepík (D. Kubalík), rozhodující nájezd Řepík – 12. Niederreiter (Hofmann), 21. Hofmann (Andrighetto, R. Diaz), 23. Moser (Vermin, M. Müller), 28. Niederreiter (Moser, Untersander). Rozhodčí: Gofman (Rus.), Reneau (USA) – Goljak (Běl.), Lazarev (Rus.). Vyloučení: 13:9. Využití: 1:3. Diváci: 6226.

Česká republika: Francouz – Gudas, Moravčík, Šulák, Hronek, D. Sklenička, Jordán, Polášek, Krejčík – Hyka, Faksa, Červenka – Řepík, Plekanec, D. Kubalík – Nestrašil, Nečas, Jaškin – Chytil, Horák, Kousal. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Václav Prospal a Jaroslav Špaček.
Švýcarsko: Genoni – R. Diaz, M. Müller, Untersander, Kukan, Fora, Frick, Genazzi – Rod, Schäppi, Scherwey – Niederreiter, Corvi, Andrighetto – Hofmann, Haas, Baltisberger – Riat, Vermin, Moser. Trenéři: Patrick Fischer, Christian Wohlwend a Tommy Albelin.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient