Čeští házenkáři se trápili, přesto nakonec potvrdili roli favorita

Čeští házenkáři vstoupili vítězně do kvalifikace na ME. V domácím prostředí porazili Finsko 31:27. Získali tak dva důležité body, ale trenéři českého výběru moc s výkonem spokojení nebyli. „Samozřejmě jsme rádi, že jsme vyhráli. Ale výkon byl z naší strany takový utrápený. Bohužel se nám nepodařilo hrát tak, jak jsme si představovali. Tento tým má na daleko lepší házenou, než jsme dnes předvedli,“ uvedl v tiskové zprávě jeden z dvojice českých trenérů Daniel Kubeš.

Prvních dvacet minut se ani jednomu týmu nepovedlo více bodově odskočit a střídaly se ve vedení. Až ve 20. minutě se našim povedlo utéct na 9:7, poločas pak skončil 15:12.
Ve druhé půli se naši házenkáři dokonce dostali do pětibrankového vedení, jenže Finové se nevzdali a brzy prohrávali jen o dvě branky. Pak naši opět zabrali a až do konce utkání si udržovali tří až čtyřbrankový rozdíl.

ČR – Finsko 31:27 (15:12)

Sestava a branky ČR: Mrkva, Galia – Babák 7/1, Bečvář 3, Číp 1, Horák, Hrstka 4/1, Jurka, Kašpárek 5, Klíma, Mubenzem 4, Petrovský 2, Solák, Škvařil 1, Vančo 1, Zeman 3.

Další zápas čeká naše házenkáře o víkendu, kdy nastoupí proti Bosně a Hercegovině. Dalším soupeřem nám pak bude Bělorusko. Na evropský šampionát postoupí z každé skupiny dva týmy a k nim ještě čtyři nejlepší mužstva z třetích míst. Pro český tým se vytváří velká šance se na ME, které hostí společně Rakousko, Norsko a Švédsko, dostat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak