Search
Close this search box.

Čeští házenkáři se trápili, přesto nakonec potvrdili roli favorita

Čeští házenkáři vstoupili vítězně do kvalifikace na ME. V domácím prostředí porazili Finsko 31:27. Získali tak dva důležité body, ale trenéři českého výběru moc s výkonem spokojení nebyli. „Samozřejmě jsme rádi, že jsme vyhráli. Ale výkon byl z naší strany takový utrápený. Bohužel se nám nepodařilo hrát tak, jak jsme si představovali. Tento tým má na daleko lepší házenou, než jsme dnes předvedli,“ uvedl v tiskové zprávě jeden z dvojice českých trenérů Daniel Kubeš.

Prvních dvacet minut se ani jednomu týmu nepovedlo více bodově odskočit a střídaly se ve vedení. Až ve 20. minutě se našim povedlo utéct na 9:7, poločas pak skončil 15:12.
Ve druhé půli se naši házenkáři dokonce dostali do pětibrankového vedení, jenže Finové se nevzdali a brzy prohrávali jen o dvě branky. Pak naši opět zabrali a až do konce utkání si udržovali tří až čtyřbrankový rozdíl.

ČR – Finsko 31:27 (15:12)

Sestava a branky ČR: Mrkva, Galia – Babák 7/1, Bečvář 3, Číp 1, Horák, Hrstka 4/1, Jurka, Kašpárek 5, Klíma, Mubenzem 4, Petrovský 2, Solák, Škvařil 1, Vančo 1, Zeman 3.

Další zápas čeká naše házenkáře o víkendu, kdy nastoupí proti Bosně a Hercegovině. Dalším soupeřem nám pak bude Bělorusko. Na evropský šampionát postoupí z každé skupiny dva týmy a k nim ještě čtyři nejlepší mužstva z třetích míst. Pro český tým se vytváří velká šance se na ME, které hostí společně Rakousko, Norsko a Švédsko, dostat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient