Čeští fotbalisté jedou dobývat Skotsko

David Vaněček, útočník prvoligového teplického týmu, podepsal smlouvu se skotským klubem Heart of Midlothian. Smlouva by měla začít platit až od 1. ledna 2019, ale skotský klub se snaží, aby Vaněček za ně hrál už od tohoto léta.

Český hráč v Hearts není žádná novinka. V minulosti zde hráli Roman Bednář, Rudolf Skácel, Michal Pospíšil a Luděk Stracený. A nejenom, že zde působili, ale patřili i k tahounům týmu.

Až se Vaněček vydá do Hearts, nemusí se bát, že by si v kabině nepromluvil v češtině. Klub totiž angažoval brankáře Zdeňka Zlámala. Tento zkušený gólman hrál v poslední sezoně za Zlín. Dvaatřicetiletý brankář má za sebou i působení nejenom v jiných českých klubech (Slavia, Bohemians 1905, Olomouc a Liberec), ale i zahraničních klubech (italské Udine a Bari, španělský Cádiz a turecký Alanyaspor).
„Dlouhou dobu to byl můj sen zahrát si britský fotbal, jsem z příchodu nadšený,“ říká Zlámal.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.