Čeští florbalisté splnili cíl. Jsou v semifinále

Zatímco první čtvrtfinále mezi Švýcarskem a Norskem bylo nečekaně velmi napínavé a hráči helvétského kříže o svém postupu mezi nejlepší čtyřku rozhodli až v prodloužení, duel mezi Českem a Dánskem byl naopak jednoznačný.

Naši měli velmi dobrý vstup do utkání, už v 6. minutě vedli 2:0. Švýcaři sice za pět minut snížili, ale čeští hráči ještě v první třetině znovu odskočili do dvoubrankového vedení. Na 4:1 pak zvyšoval kapitán Matěj Jendrišák, v tu chvíli samozřejmě ještě netušil, že to je základ jeho hattricku.
Čeští florbalisté nadále ukazovali svou kvalitu a Dánům vůbec nedali šanci zkorigovat výsledek. Během druhého dějství dali naši dohromady čtyři branky a diváci už se mohli začít definitivně těšit na semifinále, které bychom měli hrát v sobotu proti Finsku. Nepředpokládá se, že by Němci tým Suomi dokázali ve čtvrtfinále porazit.
Ve třetí třetině dovršil Jendrišák zmiňovaný hattrick. „Jsem rád, že to bylo ve čtvrtfinále, ale že bych to více řešil, to ne. Pro mě jako kapitána je upřímně úplně jedno, jestli body dělám já, Adam Delong nebo Tom Ondrušek. Počítá se jenom to, co bude na konci. Beru to tak, že po zápase jsem ve větším klidu, ale zase budu nervózní ze semifinále. Ten hattrick nic nemění,“ řekl Jendrišák.
Diváci se nakonec dočkali i té kýžené desítky.

Vítězství a vstřelených deset gólů nebyly jediné důvody k radosti. Právě při zápase Česko – Švýcarsko byl překonán celkový počet fanoušků na světověm šampionátě. Do včerejška navštívilo pražské MS 106 694 příznivců, což je o dva tisíce více než před čtyřmi lety v Göteborgu. A to nás ještě čeká dnešní čtvrtfinále, zítřejší semifinále a nedělní boje o medaile.

Česko – Dánsko 10:1 (3:1, 4:0, 3:0) Branky a nahrávky: 5. Rýpar (Suchánek), 6. Šebek (Jendrišák), 14. Dóža (M. Pražan), 24. Jendrišák (Němeček), 26. Kisugite (Curney), 31. Veltšmíd (Marek Beneš), 38. Jendrišák (Kisugite), 44. Jendrišák (Rýpar), 51. Delong (Rýpar), 60. Němeček (Curney) – 11. Glass (Eldholm). Rozhodčí: Söderman, Boström (oba Švéd.). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 5073.

Sestava Česka: Souček – Kisugite, Němeček, M. Pražan, J. Bauer, Suchánek, Veltšmíd, Garčar – Curney, Jendrišák, D. Šebek – Delong, Dóža, Ondrušek – Marek Beneš, Langer, Rýpar – M. Krbec, Tomašík. Trenéři: Petri Kettunen, Milan Fridrich, Radek Sikora a Akseli Ahtiainen.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak