Čeští florbalisté splnili cíl. Jsou v semifinále

Zatímco první čtvrtfinále mezi Švýcarskem a Norskem bylo nečekaně velmi napínavé a hráči helvétského kříže o svém postupu mezi nejlepší čtyřku rozhodli až v prodloužení, duel mezi Českem a Dánskem byl naopak jednoznačný.

Naši měli velmi dobrý vstup do utkání, už v 6. minutě vedli 2:0. Švýcaři sice za pět minut snížili, ale čeští hráči ještě v první třetině znovu odskočili do dvoubrankového vedení. Na 4:1 pak zvyšoval kapitán Matěj Jendrišák, v tu chvíli samozřejmě ještě netušil, že to je základ jeho hattricku.
Čeští florbalisté nadále ukazovali svou kvalitu a Dánům vůbec nedali šanci zkorigovat výsledek. Během druhého dějství dali naši dohromady čtyři branky a diváci už se mohli začít definitivně těšit na semifinále, které bychom měli hrát v sobotu proti Finsku. Nepředpokládá se, že by Němci tým Suomi dokázali ve čtvrtfinále porazit.
Ve třetí třetině dovršil Jendrišák zmiňovaný hattrick. „Jsem rád, že to bylo ve čtvrtfinále, ale že bych to více řešil, to ne. Pro mě jako kapitána je upřímně úplně jedno, jestli body dělám já, Adam Delong nebo Tom Ondrušek. Počítá se jenom to, co bude na konci. Beru to tak, že po zápase jsem ve větším klidu, ale zase budu nervózní ze semifinále. Ten hattrick nic nemění,“ řekl Jendrišák.
Diváci se nakonec dočkali i té kýžené desítky.

Vítězství a vstřelených deset gólů nebyly jediné důvody k radosti. Právě při zápase Česko – Švýcarsko byl překonán celkový počet fanoušků na světověm šampionátě. Do včerejška navštívilo pražské MS 106 694 příznivců, což je o dva tisíce více než před čtyřmi lety v Göteborgu. A to nás ještě čeká dnešní čtvrtfinále, zítřejší semifinále a nedělní boje o medaile.

Česko – Dánsko 10:1 (3:1, 4:0, 3:0) Branky a nahrávky: 5. Rýpar (Suchánek), 6. Šebek (Jendrišák), 14. Dóža (M. Pražan), 24. Jendrišák (Němeček), 26. Kisugite (Curney), 31. Veltšmíd (Marek Beneš), 38. Jendrišák (Kisugite), 44. Jendrišák (Rýpar), 51. Delong (Rýpar), 60. Němeček (Curney) – 11. Glass (Eldholm). Rozhodčí: Söderman, Boström (oba Švéd.). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 5073.

Sestava Česka: Souček – Kisugite, Němeček, M. Pražan, J. Bauer, Suchánek, Veltšmíd, Garčar – Curney, Jendrišák, D. Šebek – Delong, Dóža, Ondrušek – Marek Beneš, Langer, Rýpar – M. Krbec, Tomašík. Trenéři: Petri Kettunen, Milan Fridrich, Radek Sikora a Akseli Ahtiainen.