Čeští florbalisté porazili silné Švýcary a jdou do čtvrtfinále jako vítězové skupiny A

Jednou jsi dole, jednou nahoře, mohou si říkat čeští florbalisté. Po nedělní porážce s Lotyšskem si možná čeští fanoušci řekli, že ani tento tým nebude mít na medaili z domácího světového šampionátu. Jenže včerejší výhra nad silnými Švýcary ukázala, že v českém celku síla je. Vítězství nad hráči helvétského kříže posouvá Čechy přímo do čtvrtfinále. V něm se ve čtvrtek v 19:30 střetnou s vítězem duelu Dánsko – Estonsko.

První třetina byla velmi bohatá na góly. Švýcaři se ujali vedení už ve 2. minutě. Našim se povedlo odpovědět v deváté minutě a to dokonce dvakrát. Jednu z branek dával teprve 16letý Filip Langer. „Po gólu to ze mě trošku spadlo a byl jsem fakt rád. Myslím, že jsem tím dost pomohl týmu. Nemůžu se koukat na to, že mi je šestnáct. Dal jsem gól, od toho jsem tady. Soupeřům je to úplně jedno, kolik mi je, takže u mě to musí být stejné,“ prohlásil střešovický útočník. Švýcaři sice ihned dali vyrovnávací gól, naše hráče to však nezlomilo a okamžitě si vzali vedení zpět na svou stranu.
Oproti prvnímu dějství bylo to druhé gólově naprosto hluché.
Branky si hráči obou týmu nechali až na třetí třetinu. Nejdříve se trefili Švýcaři, našim se však zalíbilo vést, postaral se o to Beneš. Když poté Jendrišák s Delongem (vstřelil hattrick) přidali další dvě branky, bylo o utkání v podstatě rozhodnuto. Naši sice ještě inkasovali jednu branku, to však bylo ke konci zápasu. Pak už si vedení udrželi.

„Konečně jsme zahráli to, co bychom měli. Ukázali jsme, že Česko není tým, který patří někam dolů, a umíme hrát světový florbal. Myslím, že si dlouhodobě na Švýcary věříme, a teď se to ukázalo,“ dodal Filip Langer.

ČR – Švýcarsko 6:4 (3:2, 0:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 9. Delong (Dóža), 9. Langer (Marek Beneš), 11. Delong (Ondrušek), 43. Marek Beneš (Veltšmíd), 46. Jendrišák (Dóža), 48. Delong (M. Pražan) – 2. Ch. Meier (Maurer), 10. Riedi (Maurer), 41. Zaugg (M. Hofbauer), 58. Berry (Braillard). Rozhodčí: Heinola, Marttinen (oba Fin.). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5942.

Česko: Souček – Kisugite, Němeček, Garčar, M. Pražan, J. Bauer, Garčar, Veltšmíd – Curney, Jendrišák, D. Šebek – Delong, Dóža, Ondrušek – Marek Beneš, Langer, Rýpar – od 32. navíc M. Krbec. Trenéři: Petri Kettunen, Milan Fridrich, Radek Sikora a Akseli Ahtiainen.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak