Čeští cyklisté pojedou na mistrovství světa s ambicemi na medaili

Trenér české cyklistické reprezentace Tomáš Konečný nominoval na blížící se mistrovství světa rekordní počet závodníků. Do rakouského Insbrucku, kde se letošní šampionát koná, odcestuje 21 jezdců. „Zisk medaile v některé z kategorií není nereálný, ale jde o velmi náročný úkol. Musí se sejít opravdu všechno v jeden den,“ podotýká reprezentační kouč.

Fanoušci budou samozřejmě nejvíce zvědaví, jak se bude dařit našim elitním cyklistům v závodě s hromadným startem. Velké naděje se vkládají především do Romana Kreuzigera, kterému by měl horský profil závodu nejvíce vyhovovat. „Desítka je reálná. Když člověk chce být do desítky, rozhodují malé detaily. Já jsem vždy pevně nohama na zemi, ale jestliže si vše sedne, tak mohu s týmem, který budu mít k ruce, závodit agresivněji,“ říká Kreuziger.
Už dříve naznačoval další účastník Zdeněk Štybar, že chce Kreuzigerovi být po ruce. Dalším kvalitním cyklistou, který by mohl zasáhnout do bojů o přední příčky či také pomoci Kreuzigerovi, je Jan Hirt, který v současné době jede španělskou Vueltu. Černým koněm našeho týmu by mohl být Václav Černý, kterému se náramně povedl letošní český šampionát, i díky kterému získal smlouvu v zahraniční stáji.
V časovce má jako každý rok velké ambice specialista Jan Bárta.

Nominace:
Muži elite: Jan Bárta, Josef Černý, Jan Hirt, Karel Hník, Roman Kreuziger, Michael Kukrle, Zdeněk Štybar.
Ženy: Tereza Korvasová, Nikola Nosková.
Muži do 23 let: Jakub Otruba, Karel Tyrpekl, Adam Ťoupalík.
Junioři: Jakub Bouček, Jakub Hník, Petr Kelemen, Vladimír Mikšaník, Vojtěch Řepa, Karel Vacek.
Juniorky: Markéta Hájková, Veronika Jandová, Tereza Sásková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak